رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


کانال اسپیرال

چندی پیش قسمت اول مقاله «چرا باید از کانال اسپیرال  استفاده کنید» را در سایت خود منتشر کرده و بخش‌هایی از دلایل برای این امر را هم توضیح دادیم. حال در اینجا قسمت دوم این مقاله را برایتان قرار می‌دهیم.

 

دلایل مهم برای استفاده از کانال اسپیرال

 

نصب آسان

 

نصب سیستم‌های کانال اسپیرال گرد و بیضی شکل از سیستم‌های مستطیل شکل آسان‌تر است. به این دلیل که وزن کمتری دارند و درنتیجه حملشان هم آسان‌تر است، اما مهم‌تر از همه این است که اتصالات کمتری هم دارند. کانال اسپیرال در قطعاتی تا طول ۱۲ فوت در بازار موجود است. با استفاده از این کانال، به دلیل داشتن اتصالات کمتر به میزان ۳۰ درصد یا بیشتر، در میزان کار انسانی برای نصب آن صرفه‌جویی می‌شود.

 

تصویری از کانال اسپیرال

کانال اسپیرال

 

درزگیری آسان

 

سیستم‌های کانال اسپیرال گرد و بیضی شکل، چهار مزیت درزگیری عالی دارند. اولین و آشکارترین مورد، درز کانال اسپیرال است. این تنها درز کوچکی در کانال اسپیرال است که طبق ASHRAE 90.1 نیازی به گرفته شدن ندارد. دومین مزیت آن است که محیط کانال اسپیرال گرد و کانال بیضی شکل از کانال مستطیل شکل کمتر است و بنابراین، درزهایی که باید گرفته شوند، کوچک‌ترند. سوم، تعداد کمتری از این اتصالات کوچک وجود دارند. در پایان، خود اتصالات قرار دارند. بیشترین بخش نشتی در کانال مستطیل شکل در گوشه‌های آن رخ می‌دهد که درزگیری‌شان مشکل است. به‌طور متوسط، می‌توان انتظار داشت که برخلاف کانال مستطیل شکل، برای درزگیری کانال اسپیرال گرد و بیضی شکل فقط کافی است یک‌سوم از ماده درزگیر و وقت خود را صرف کنید. البته، با استفاده از کانال اسپیرال شرکت سرکان تهویه می‌توانید این میزان را از این هم کمتر کنید.

 

نمونه ای از یک کانال مستطیل شکل

کانال مستطیل شکل

 

داشتن ظاهری زیبا و مناسب

 

کانال اسپیرال درز مارپیچی شکلی دارد که ازنظر زیبایی‌شناختی ظاهر خوبی دارد که می‌توان آن را در حجم‌های زیاد در مکان‌هایی مانند بازارهای خرده‌فروشی و درگاه‌های حمل‌ونقل و نیز محیط‌های خصوصی‌تر مانند اتاق‌های زیرشیروانی و رستوران‌ها مشاهده کرد. قسمت‌هایی از کانال اسپیرال را که در معرض دید قرار دارند هم می‌توان با همان ظاهر خود نگه داشت و رنگ نکرد یا می‌توانید آن را طوری رنگ کنید که با فضای اطراف محل استفاده خود جود دربیاید.

 

 

نمونه ای از کانال کشی اسپیرال

کانال کشی اسپیرال

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه در این مقاله اطلاعاتی در مورد این محصول مهم را برای مشتریان
و کاربران عزیز معرفی کرده است. اما در صورت وجود هر گونه ابهام درباره این محصول
یا برای سفارش آن، می‌توانید از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

منتظر نظرها و پیشنهادهای سازنده شما عزیزان هستیم.

 

https://www.easternsheetmetal.com/Topics

 

تماس بگیرید