رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


نمونه ای از دستگاه ایرواشر

در پست پیشینلینک پست قبل خود اطلاعاتی را درباره دستگاههای ایرواشر فراهم کردیم. حال در این قسمت ادامه آن را آورده‌ایم که می‌توانید بخوانید.

 

برای خرید و مشاوره در زمینه انواع هواکش صنعتی و کانال اسپیرال سرکان تهویه کنار شماست.
۰۹۱۲۴۲۲۰۲۶۱
برای ارتباط در تلگرام کلیک کنید
برای ارتباط در اینستاگرام کلیک کنید

 

دستگاههای ایرواشر چگونه کار می‌کنند؟

 
دستگاههای ایرواشر همه نوع مواد حساسیت‌زا از قبیل گردوغبار، مایت‌های گردوغبار، پرزهای بدن حیوانات خانگی، موهای بدن آن‌ها، هاگ‌های قارچ، گرده‌ها و سایر ذرات معلق در هوا را از آن می‌گیرند و رطوبت را به هوا اضافه می‌کنند.
در رایج‌ترین انواع دستگاههای ایرواشر از فناوری پروانه استفاده شده است. در این فناوری، از چند دیسک در حال چرخش استفاده می‌شود (که در بیشتر وقت‌ها تعدادشان ۳۰ عدد یا بیشتر است) تا به‌طور مداوم مواد حساسیت‌زا و ذرات معلق در هوا را از آن بگیرند.

 

ایرواشرها

دستگاه ایرواشر

 

مواد حساسیت‌زای بزرگ در این دیسک‌ها جمع می‌شوند و جریان مداوم آب روی آن‌ها ریخته و آن‌ها را آب‌کشی کرده و در ته دستگاه ته‌نشین می‌شوند. سپس دیسک‌ها آب تمیز را از طریق صفحه‌های انتشار خاص حرکت داده می‌شوند که آن‌ها را به غبار نازکی تبدیل می‌کنند که هوا را می‌پوشانند.
اکثر مدل‌های رومیزی دستگاههای ایرواشر می‌توانند یک گالن رطوبت را در هر روز به اطراف پخش کنند.
یکی دیگر از انواع دستگاههای ایرواشر که کمتر رایج است، از یک پیش فیلتر ذرات استفاده می‌کند که پیش از مرطوب سازی جو اتاق، مواد حساسیت‌زا و ذرات معلق در هوا را فیلتر می‌کند.
این مدل‌ها از دستگاههای ایرواشر از فناوری مرطوب سازی تبخیری برای افزودن رطوبت به فضا استفاده می‌کنند.
خاصیت پیش فیلتر معمولاً مانند فیلترهای فتیله‌ای عمل می‌کند که با خاصیت فتیله‌ای آب را بالا می‌کشد و یک فن هوا را به آن می‌دمد تا غبار نازکی ایجاد شود.
علاوه بر این، این فیلتر دستگاههای ایرواشر رسوب‌های معدنی را از آب می‌گیرد و مزیت دیگری را نیز به آب اضافه می‌کند.

 

یکی از مدلهای دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر صنعتی

 

خرید دستگاههای ایرواشر

 
خرید دستگاههای ایرواشر کار چندان مشکلی نیست. در واقع، کافی است چند مورد را در نظر بگیرید تا بتوانید مدل‌های مناسب را برای خود بیابید.

 

نوع دستگاه

نوع دستگاههای ایرواشر که می‌خواهید برای خود انتخاب کنید، در درجه اول به اولویتتان در فناوری مرطوب سازی بستگی دارد. برای مثال، مرطوب کننده‌های تبخیری برای اتاق‌های بزرگ‌تر بسیار عالی هستند، زیرا از فن‌های داخلی برای هل دادن هوا به تمام گوشه‌های اتاق استفاده می‌کند.
در مقابل، مرطوب کننده‌های پروانه، فن ندارند و برای استفاده در فضاهای کوچک‌تر گزینه‌ای عالی هستند.
علاوه بر این، این واحدها به دلیل نداشتن فن سروصدای کمتری از دستگاههای ایرواشر تبخیری تولید می‌کنند.
علاوه بر این، ممکن است هنگام بسته‌بندی مدل دستگاه خود به نیازهای نگهداری از آن نیز فکر کنید.
برای مثال، در دستگاههای ایرواشر مبتنی بر فیلتر، باید فیلترهای آن‌ها را به صورت دوره‌ای عوض کنید که باعث افزایش هزینه‌های مالکیت می‌شوند.
در دستگاههای ایرواشر پروانه‌ای نیازی به عوض کردن فیلتر نیست، اما در عوض باید آن‌ها را به طور مکرر و بیش از دستگاههای فیلتر دار تمیز کنید.

 

دستگاههای ایرواشر

ایرواشر – یکی از تجهیزات سیستم HVAC

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور، در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد دستگاه ایرواشر برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان محترم فراهم کرده است.

اگر در مورد این محصول مهم  به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، برای این کار کافی است با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود.
برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

لینک مقاله منبع:

https://www.sylvane.com/all-about-air-washers.html

تماس بگیرید