رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


نمونه ای از برجهای خنک کننده

برج خنک کننده دستگاهی است که برای خلاصی از دست گرما به کار می‌رود و از آب برای انتقال گرما به محیط استفاده می‌کند. اصول کار برج خنک کننده آن است که گرما با کمک آب – با تبخیر مقدار کمی از آب –  از بین می‌رود و سپس آب دوباره در این واحد جریان می‌یابد تا خنک شود. بر اساس علم، وقتی آب با هوای خنک ترکیب می‌شود، گرمای نهانی تبخیر آزاد می‌شود که در نهایت به اثر خنک کنندگی آب منجر می‌شود. اگر در زندگی روزمره خود مشاهده کنیم، این روند در یخچال به‌عنوان مؤلفه اصلی به کار می‌رود و علاوه بر این، در بسیاری از صنایع شیمیایی یا نیروگاه‌های برق نیز یافت می‌شود.

 

تصویری از برج خنک کننده

برج خنک کننده

 

برای آن که برج خنک کننده عملکرد بهینه خود را حفظ کند، باید به‌طور مناسبی از آن مراقبت کنید. مشکل اصلی در این خصوص در فصل زمستان رخ می‌دهد که دمای هوا تا حد زیادی کاهش می‌یابد. این کاهش هوا می‌تواند باعث تشکیل یخ شود که بر عملکرد برج خنک کننده تأثیر منفی می‌گذارد و حتی می‌تواند به آن آسیب برساند. شرکت سرکان تهویه، تولیدکننده تجهیزات مهمی مانند برج خنک کننده، هواکش ضد انفجار، هواکش ضد اسید، هواکش صنعتی، دمنده صنعتی، قطره گیر برج خنک کننده، کانال اسپیرال، دستگاه ایرواشر و غیره، در اینجا چند ترفند و توصیه ساده برای حفظ عملکرد بهینه برج خنک کننده برایتان فراهم کرده است:

 

تصویری از یک برج خنک کننده

برج خنک کننده

 

چند توصیه برای حفظ عملکرد بهینه برج خنک کننده

 

بازرسی بدنه

همواره باید زیرساخت و بدنه برج خنک کننده را بررسی و بازبینی کنید. با انجام این کار، می‌توانید آسیب‌های احتمالی وارد شده به بدنه آن را شناسایی کنید و تعیین کنید که کدام قسمت‌هایش به توجه بیشتری نیاز دارند.

 

مراقبت از چرخ‌دنده‌ها

چرخ‌دنده یکی از قسمت‌های اصلی برج خنک کننده است، زیرا کارکردش به آن وابسته است. توصیه می‌کنیم آن را به‌دقت بازرسی کنید تا بتوانید بر نحوه کارکردش به‌درستی نظارت کنید. گاهی اوقات، برای مراقبت و نگهداری از آن‌ها به متخصصان حرفه‌ای نیاز خواهید داشت.

 

پاک‌سازی

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های نگهداری و مراقبت از برج خنک کننده، تمیز کردن آن است. معمولاً این کار را با استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده و حداقل سه تا چهار بار در سال انجام می‌دهند تا تمیزی و عملکرد بهینه‌اش تضمین شود.

 

قسمتهای مختلف برج خنک کن

قسمتهای مختلف برج خنک کن

 

سطح آب

ازآنجایی‌که آب مهم‌ترین قسمت این دستگاه است و برای کاهش حرارت تولیدی آن استفاده می‌شود، همواره باید توجه داشته باشید که سطح آب آن در محدوده مناسب حفظ شود. با انجام این کار، نه‌تنها در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود، بلکه باعث بهبود عملکرد دستگاه نیز می‌شوید.

 

روغن‌کاری

بلبرینگ‌های محور فن باید هر سه ماه یک بار روغن‌کاری شوند. روغن‌کاری مرتب باعث می‌شود اصطکاک بین آن‌ها از بین برود و حرکت محور آسان شود. می‌توانید از فناوری اصلاح‌شده روغن‌کاری و گریس کاری خودکار نیز استفاده کنید. این کار باعث کاهش هزینه کار و نیز صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود.

 

برج خنک کننده یا برج خنک کن

برج خنک کننده (کولینگ تاور)

 

قفل و سوئیچ‌ها

هر بار پیش از روشن کردن برج خنک کننده، تمامی سوئیچ‌ها و فیوزها را چک کنید. علاوه بر سوئیچ‌ها، قفل‌ها را نیز باید بررسی کنید که نشتی  نداشته باشند. بهتر است هنگام راه‌اندازی دستگاه برج خنک کننده در آنجا حاضر باشید، زیرا اگر چیزی از کنترل خارج شود، می‌توانید با قطع کردن سیم برق، آن را کنترل کنید.

نکاتی را که در بالا گفتیم، باید به‌خوبی اجرا شوند تا عملکرد ایمن و بهینه دستگاه برج خنک کننده حفظ شود. ما نیز تمام تلاش خود را برای ارتقای بیشتر فناوری به کار خواهیم گرفت تا آسیب‌های احتمالی به دستگاه به کمترین میزان ممکن برسند. زندگی و ایمنی انسان از همه چیز مهم‌تر است.

 

برج خنک کننده یا برج خنک کن

برج خنک کننده

 

چرا باید روی برج خنک کننده سرمایه‌گذاری کنید؟

 

همان طور که از این اصطلاح پیداست، برج خنک کننده سیستم خنک کردن آب است که در اکثر صنایع برای کاهش دمای آب استفاده می‌شود. اگر به فکر راه‌اندازی یک کار صنعتی افتاده‌اید اما برای کنترل هدر رفت آب فکری نکرده‌اید، بهتر است در کار و تفکر خود تجدیدنظر کنید. دمای عملیاتی یکی از جنبه‌های حیاتی است که کیفیت کالای نهایی را تعیین می‌کند و کارکرد بهینه دستگاه را نیز تضمین می‌کند. اگر تاکنون به محیط‌های صنعتی به‌ویژه صنایع حرارتی رفته باشید، احتمالاً برج‌های خنک کننده را که برای کاهش گرمای تولیدشده به کار می‌روند، مشاهده کره‌اید.

 

نمونه ای از برج خنک کننده

برج‌ خنک کننده

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور،
در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد برج خنک کننده برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان
محترم فراهم کرده است.
اگر در مورد این محصولات به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده است که اطلاعات
و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد. برای این کار کافی است با استفاده از بخش تماس با ما با
کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود. برای سفارش
محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

لینک مقاله منبع:

https://www.articlecube.com/maintenance-tips-keep-your-cooling-tower-perfect-condition

 

تماس بگیرید