رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


نمونه ای از برج خنک کننده صنعتی

برجهای خنک کننده از فناوری رد گرما (heat rejection technology) «تبخیری» استفاده می‌کند، به این معنا که اجازه می‌دهد بخش کوچکی از آب خنک شود تا در جریان هوای جابجا شونده تبخیر شود و سرمایش هنگفتی را برای باقیمانده جریان آب فراهم کند. این سیستمی بسیار کارآمد است، اما مانند تمامی سیستم‌های سرمایش به نگهداری و تعمیرات نیاز دارد. نگهداری و تعمیرات برجهای خنک کننده سیستم‌های HVAC یکی از قسمت‌های مهم برای حفظ عملکرد مناسب آن‌ها است و این کار هم نسبتاً ساده است. اگر می‌خواهید برجهای خنک کننده خود را در وضعیت کاری مناسب حفظ کنید، این مقاله شرکت سرکان تهویه را تا انتها بخوانید.

 

تصویری از برج خنک کننده

برج خنک کننده

 

روش‌های نگهداری از برجهای خنک کننده

 

تمیز کردن برجهای خنک کننده

شاید نیازی به گفتن نباشد. اما، هدف از ساخت و توسعه برجهای خنک کننده آن بود که بیش از ۹۸ درصد آب هدر رفته را بازیافت کنند؛ در این فرآیند، ممکن است موادی در آن تشکیل و جمع شوند. برجهای خنک کننده باید هر شش ماه یک بار خالی و با استفاده از یک شوینده قدرتمند تمیز شوند تا بتوانند عملکرد بهینه خود را حفظ کنند.

 

قسمتهای مختلف برج خنک کن

قسمتهای مختلف برج خنک کن

 

بازرسی بصری

برجهای خنک کننده با وزن کمتر از ۲۵۰ تن را می‌توان در وضعیت کاملاً مونتاژ شده حمل کرد، اما حتی بزرگ‌ترین آن‌ها نیز به بازرسی بصری نیاز دارند. پیش از شروع روند پاک‌سازی و تمیز کردن برجهای خنک کننده بهتر است آن‌ها را به صورت بصری بازرسی کنید.

 

تصویری از یک برج خنک کن

برج خنک کن

 

صافی لجن

حتی کوچک‌ترین برجهای خنک کننده هم در هر دقیقه چندین گالن آب را کنترل می‌کنند و در صافی آن‌ها نیز لجن گیر خواهد کرد. این صافی در برجهای خنک کننده باشد یا در هر جای دیگر، باید بازرسی و تمیز شود تا جریان آب حداکثری آن تضمین شود.

 

نمایی از برج خنک کننده تبخیری هوا

برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی

 

گرم‌کن‌ها

هنگام انجام امور مربوط به  نگهداری و تعمیرات، باید گرم‌کن‌های دستگاه را برای احتمال وجود شکستگی و ترک بررسی کنید. گرم‌کن‌های دستگاه ممکن است در نتیجه استفاده زیاد یا نگهداری نامناسب ترک بخورند. اگر این قسمت‌ها کثیف شده باشند، بهتر است آن‌ها را به طور کامل تمیز کنید.

 

برج خنک کننده یا برج خنک کن

کولینگ تاور

 

قطعات برقی

آخرین مرحله در نگهداری و تعمیرات برجهای خنک کننده پر کردن آن و بررسی قطعات برقی است. ولتاژ و آمپر تمامی قطعات را بازرسی کنید تا عملکرد مناسب آن تضمین شود و مطمئن شوید قسمت تخلیه آن به درستی وصل شده است.

در صورتی که برجهای خنک کننده را به طور مرتب بازرسی نکنید، مواد اضافی در آن تشکیل خواهند شد و عملکرد آن مختل می‌شود و کارآمدی دستگاه تا حد ۵ درصد یا حتی بیشتر از آن کاهش می‌یابد. در برجهای خنک کننده که به‌خوبی نگهداری شوند، میزان انرژی مصرفی کاهش می‌یابد و بنابراین، برای بازرسی مرتب آن یک برنامه‌ریزی منظم داشته باشید تا عملکرد بهینه‌اش تضمین شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برجهای خنک کننده می‌توانید مقالات دیگر ما را نیز بخوانید.
 

مطالب مرتبط:

تولید هواکش صنعتی خرید

دستگاه هواساز و مزایا

هواکش ضد انفجار و کارکردآن

 

 

نمونه ای از برج خنک کننده / برج خنک کن

برج خنک کن

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور،
در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد برج خنک کننده برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان
محترم فراهم کرده است.

اگر در مورد این محصول مهم  به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده است که اطلاعات و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد. برای این کار کافی است با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود.
برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

لینک مقاله منبع:

https://deltacooling.com/resources/news/five-simple-maintenance-tips-to-help-keep-your-cooling-system-functioning

 

تماس بگیرید