رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


نمایی از اجزای داخلی دستگاه هواساز

در قسمت پیشین این پست، اطلاعاتی را در مورد دستگاه هواساز منتشر کردیم. این یک مقاله طولانی است و برای ساده‌تر شدن خواندن آن، به چند قسمت تقسیمش کرده‌ایم. حال در اینجا می‌توانید قسمت دوم این مقاله مفید را بخوانید.

 

نمونه ای از یک دستگاه هواساز یا AHU

دستگاه هواساز یا AHU از اجزای سیستم تهویه مطبوع

 

اطلاعاتی که برای انتخاب دستگاه هواساز مناسب بدان نیاز دارید

 

۱ بارهاي سرمايي و گرمايي كلي ساختمان: اگر براي ساختمانی بيش از یک دستگاه هواساز استفاده می‌شود بايد سهم هر دستگاه هواساز از بارهاي سرمايي و گرمايي كلي مشخص شود.

۲ حجم هوايي كه در واحد زمان از دستگاه عبور می‌کند.

 

یکی از مدلهای دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 

۳ افت فشار استاتيكي طولانی‌ترین مسير كانال يا هد استاتيكي فن؛ با توجه به اطلاعاتی که در بالا گفتیم و نیز با مراجعه به كاتالوگ كارخانه سازنده مدل دستگاه و سپس ساير مشخصات دستگاه مانند نوع فیلترهای به کار رفته در دستگاه هواساز ، ظرفيت حرارتي كويل پيش گرم‌کن و نحوه گرم شدن آن، یعنی با بخار آب يا گرم می‌شود آب داغ، میزان ظرفيت حرارتي كويل گرم كننده و نحوه گرم شدن آن، یعنی با بخار يا آب داغ گرم می‌شود، ظرفيت رطوبت زن، اگر از نوع بخاري است پوند در ساعت بخار و نيز فشار بخار كه اغلب ۱۵ پاوند بر اينچ مربع است، قدرت موتور باد زن و غيره تعيين می‌شوند .

 

نمونه ای از دستگاه هواساز

یکی از مدلهای دستگاه هواساز

 

اجزای اصلی فن کویل

 

اجزای اصلي که اساس واحد فن کويل را تشکیل می‌دهند، عبارت‌اند از يک فن که جريان هوا را توليد می‌کند و يک کويل آب سرد کننده يا انبساط مستقيم که هوا را سرد کرده و رطوبت آن را می‌گیرد. به طور معمول، قسمت‌هایی مانند کويل گرمايش، رطوبت زن و بخش فیلتر نيز در دستگاه هواساز قرار داده می‌شوند تا در صورت لزوم اهداف باقيمانده تهويه مطبوع را برآورده کنند. اجزای مورد نياز دستگاه هواساز ممکن است در داخل محفظه پيش ساخته‌ای که به شکل کابينت است، نصب شوند. از آنجایی که این تجهيزات دستگاه براي اتصال به يک دستگاه غیرقابل انتقال طراحی و ساخته شده‌اند، نمی‌توانیم آن‌ها را جزء تجهيزات فن – کويل به حساب آوریم. در عين حال، به دليل تشابه کاربرد تجهيزات کويل اسپري با تجهيزات فن – کويل در اين بخش در مورد این تجهيزات بحث کرده‌ایم.

 

فیلتر هواساز

فیلترهای هواساز

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه در این قسمت اطلاعاتی را در مورد دستگاه هواساز به‌طور خلاصه و مفید برایتان
توضیح داده است. برای آگاهی از قیمت و یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با
کارشناسان ما تماس گرفته و با آن‌ها مشورت کنید. قسمت‌های بعدی این مقاله دنباله دار را نیز بخوانید.

نظرها و پیشنهادهای سازنده خود را برایمان بفرستید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

نوشته‌های تازه

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای دستگاه هواساز آشنایی با دستگاه هواساز آشنایی با کاربردهای دستگاه هواساز استفاده از دستگاه هواساز در صنایع استفاده از کانال اسپیرال استفاده های دستگاه هواساز انواع دستگاه هواساز خرید دستگاه هواساز خرید کانال اسپیرال دستگاه ایرواشر چیست راه های استفاده از کانال اسپیرال شناخت اجزای دستگاه هواساز شناخت دستگاه هواساز شناخت کاربردهای دستگاه هواساز فروش دستگاه هواساز فروش کانال اسپیرال فواید استفاده از کانال اسپیرال قیمت خرید دستگاه هواساز قیمت خرید کانال اسپیرال قیمت دستگاه هواساز قیمت فروش دستگاه هواساز قیمت فروش کانال اسپیرال قیمت کانال اسپیرال مزایایا استفاده از دستگاه هواساز مزایای استفاده از دستگاه هواساز مزایای استفاده از کانال اسپیرال مزایای به کارگیری دستگاه هواساز مزیت های استفاده از کانال اسپیرال مزیت های کانال اسپیرال موارد استفاده از کانال اسپیرال هواساز ویژگی های دستگاه هواساز ویژگی های مثبت کانال اسپیرال ویژگی های کانال اسپیرال چرا باید از دستگاه هواساز استفاده کنیم چرا باید از دستگاه هواساز در صنایع استفاده شود چرا باید از کانال اسپیرال استفاده کنیم کاربرد دستگاه هواساز در سیستم تهویه کاربرد دستگاه هواساز در صنایع کاربردهای دستگاه هواساز کاربردهای کانال اسپیرال کانال اسپیرال هوا کانال اسپیرال گرد کانال گرد کانال گرد اسپیرال