رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


یکی از نمونه های هواکش ضد انفجار

همان‌طور که از نام این دستگاه مشخص است، دستگاه هواکش ضد انفجار با توجه به محل قرار گرفتن و میزان حساسیت محیطی که در آن کار می‌کند، کلاس کاری مختلفی دارد که به دلیل شرایط ویژه ساختاری در برابر خطر انفجار کاملاً ایمن است و برای استفاده در محیط‌هایی که احتمال خطر انفجار در آن‌ها وجود دارد، بسیار مناسب است. این نکته را در ذهن داشته باشید که از سفارش دستگاه هواکش ضد انفجار درباره نوع شرایط محیط کارکرد فن و نوع برق مصرفی که به‌صورت تک فاز و سه فاز است و سایر شرایط اطلاعات کامل داشته باشید.

 

هواکش ضد جرقه

هواکش ضد جرقه

 

شرکت سرکان تهویه با تکیه بر سال‌ها تجربه مهندسین و کادر مجرب خود برای بالا بردن امنیت و کیفیت دستگاه‌های تولیدی خود بیشترین دقت ممکن را به خرج می‌دهد بر لزوم حفظ حق مشتری همواره تأکید داشته است. حال در این مقاله اطلاعاتی را در مورد دستگاه هواکش ضد انفجار برایتان فراهم کرده‌ایم.

 

محل استفاده از هواکش ضد انفجار

 

این نوع هواکش‌ها در مناطقی که امکان استفاده از الکتروموتورهای معمولی وجود ندارد به کار می‌روند. کلاس الکتروموتورها با توجه به ماهیت گاز موجود در اتمسفر و دمای محیط (تا دمای ۴۵۰ درجه سانتی‌گراد) تغییر می‌یابد.

 • کارگاه‌هایی که مواد غذایی (مانند آرد، غلات و حبوبات) را تولید و نگهداری می‌کنند مانند سیلوهای
  پودری و انبارها.
 • مزرعه‌ها
 • کارگاه‌های نقاشی (از جمله کارگاه نقاشی اسپری خودرو)
 • کارگاه‌های نجاری
 • کارخانه‌های پتروشیمی
 • تأسیسات ذخیره و کنترل گاز، سوخت و حلال‌ها
 • آزمایشگاه‌ها و سایر تأسیسات پژوهشی
 • کارخانه‌های تولید انرژی (ایستگاه‌های برق)
 • ایستگاه‌های پمپاژ
 • انبارهای محموله کشتی
 • در میان مخازن سوخت بزرگ و تانکرهای جاده‌ای
 • معدن‌های سطحی و زیرزمینی

 

نمونه ای از فن ضد انفجار

هواکش ضد انفجار

 

جزئیاتی در مورد هواکش ضد انفجار

هواکش ضد انفجار در صنعت به نام‌های دیگری مانند فن ضد جرقه ، فن ضد حریق شناخته می‌شود. هواکش ضد انفجار برای استفاده در شرایط ویژه که امکان احتراق و آتش‌سوزی وجود دارد، بسیار مناسب است.

این هواکش‌ها با موتور و کلیدهای برقی ضد انفجار، پره‌های ریخته شده آلومینیومی و سیلندرهایی با پوشش ضد شعله ساخته شده‌اند. موتور هواکش ضد انفجار طول عمر بالا، مصر برق پایین و سیم‌کشی مقاومی دارد. بدنه سیلندر هواکش ضد انفجار به دلیل داشتن ساختار یکدست موجب کاهش صدا در آن و کارایی مؤثر دستگاه شده است.

 

یکی از مدلهای هواکش ضد انفجار

هواکش ضد انفجار

 

در این دستگاه لایه پوششی خالص مسی درون سیلندر بدنه فولادی آن را صرف‌نظر از پره‌های آلومینیومی مصون و خشک نگه‌داشته و شرایط ایمنی را برای شوک‌های الکتریکی و جرقه‌های حاصل از روشن کردن کلید هواکش فراهم  می‌نماید. با داشتن این ویژگی‌ها،  هواکش ضد انفجار برای استفاده در کلیه اماکن با خصوصیات آتش‌گیری و انفجاری از جمله پالایشگاه‌های نفت، گاز، پتروشیمی، تلمبه‌خانه‌های مربوطه، پایانه‌های نفتی، مجتمع‌های شیمیایی، صنایع نظامی، معادن زغال‌سنگ، فرآیندهای معدنی، تونلی و حفاری‌ها بسیار مناسب است.

 

تصویری از یک دمنده ضد انفجار

دمنده ضد انفجار

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه در این قسمت اطلاعاتی را در مورد دستگاه هواکش ضد انفجار به‌طور خلاصه و مفید برایتان
توضیح داده است.برای آگاهی از قیمت و یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با
کارشناسان ما تماس گرفته و با آن‌ها مشورت کنید.

نظرها و پیشنهادهای سازنده خود را برایمان بفرستید

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

تماس بگیرید