رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


دستگاه ایرواشر

پیش از آن که کوئل‏های پره‏ دار ساخته شوند، شاید بتوان گفت که اسپری آب تقریباً تنها وسیله‌ای بود که برای ایجاد برودت موردنیاز در محیط استفاده می‌شد. این روند‏ بدین صورت انجام می‏شد که هوای دریافتی و آب در اتاقکی که نازل‏های‏ اسپری در آن قرار گرفته بودند، با یکدیگر تماس پیدا کرده و هوا به‌وسیله یک فن‏ به‌صورت اجباری از میان بانک اسپری آب مکش می‏شد. این اتاقک‌های‏ اسپری با تشت آب، سطوح خیس و سایر لوازم اضافی به‌صورت واحدهای‏ کاملی با یکدیگر ترکیب شده و به‌عنوان دستگاه ایرواشر شناخته می‌شوند.

 

دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر

 

اجزا و ساختمان دستگاه ایرواشر

 

دستگاه ایرواشر با توجه به زمان، از یک یا دو بانک اسپری آب تشکیل می‏شود. ظرفیت‏ پاشش آب نازل‏هایی که در این سیستم استفاده می‌شوند، معمولاً در حدود ۴/۱/۱ تا ۲ گالن در دقیقه به ازای هر نازل است. مقدار آبی که‏ به هر بانک اسپری فرستاده می‏شود، با کمتر یا بیشتر کردن تعداد نازل‏ها قابل‏ تغییر است. سطوح خیس را در انتهای محفظه دستگاه ایرواشر قرار می‏دهند و عملکرد آن به گونه‏ای است که اجازه نمی‌دهد قطره‌های آب شناور در هوا ‏ از دستگاه ایرواشر خارج شوند.

 

دستگاه ایرواشر صنعتی

دستگاه ایرواشر

 

به‌علاوه، این سطوح از عبور ذرات ناخالص نیز جلوگیری‏ می‌کنند. طراحی و نصب سطوح خیس به گونه‌ای است که هوای عبوری از این بخش چندین بار تغییر جهت پیدا می‏کند. محفظه دستگاه ایرواشر را در سمت مکش‏ فن طراحی و نصب می‏کنند. اگر یک بخش از سطوح خیس بعد از هر بانک‏ اسپری آب در ایرواشرهای دو بانکه وجود داشته باشد، این دستگاه ایرواشر به نام ایرواشر دو مرحله‏ای خوانده می‏شود.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر صنعتی

 

معمولاً فن‌های تغذیه هوا در سیستم‏های سرد کننده تبخیری، دو سرعت گردش (دو دور) دارند. در این صورت، برای توزیع هوای x می‌توان دو مقدار حجمی هوا را انتخاب کرد و با نصب یک الکتروموتور دو دور، در حالت‏ دور بالا (High speed) در طی گرم‌ترین ساعات روز، شرایط ـ آسایش‏ و تهویه مطبوع تابستانی بهتری ایجاد خواهد شد و دور پائین موتور(Low speed)  سیستم برای عملکرد در شب و عصر به کار می‏رود.

 

یکی از مدلهای دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر صنعتی

 

موارد کاربرد دستگاه ایرواشر

 

سیستم سرد کننده تبخیری زمانی شرایط هوای آسایش را با بهترین نحو برای ما فراهم می‏کند که طراحی و انتخاب آن سیستم مطابق با درجه حرارت‏ خشک و رطوبت محل مورد نظر باشد. اگر شرایط طراحی حتی کمی زیادتر از شرایط معمول در نظر گرفته‏ شوند، احتمال می‏رود که دستگاه عملکرد رضایت بخشی نداشته نباشد. به طوری که با نصب محفظه دستگاه ایرواشر در سیستم‌های تهویه مطبوع، می‏توان انواع بوها و گرد و غبار موجود در هوا را به طور بسیار مؤثری از آن خارج کرد. عملکرد سردکننده‌های تبخیری برای ایجاد شرایط آسایش زمانی رضایت‌بخش‏ خواهد بود که گرمای محسوس محل مورد تهویه زیاد و میزان گرمای نهان کم‏ باشد. بنابراین برای فضاهای پرجمعیت مانند فروشگاه‌های بزرگ و سالن‏های‏ تئاتر و مکان‏های عمومی و مکان‌های مشابه، استفاده از این دستگاه مناسب نخواهد بود.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر از اجزای سیستم تهویه مطبوع

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور،
در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد دستگاه ایرواشر برای کاربران و
خوانندگان و کارفرمایان محترم فراهم کرده است.

اگر در مورد این محصول مهم  به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده
است که اطلاعات و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد. برای این کار کافی است با استفاده از بخش
تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود.
برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای دستگاه هواساز آشنایی با دستگاه هواساز آشنایی با کاربردهای دستگاه هواساز استفاده از دستگاه هواساز در صنایع استفاده از کانال اسپیرال استفاده های دستگاه هواساز انواع دستگاه هواساز خرید دستگاه هواساز خرید کانال اسپیرال دستگاه ایرواشر چیست راه های استفاده از کانال اسپیرال شناخت اجزای دستگاه هواساز شناخت دستگاه هواساز شناخت کاربردهای دستگاه هواساز فروش دستگاه هواساز فروش کانال اسپیرال فواید استفاده از کانال اسپیرال قیمت خرید دستگاه هواساز قیمت خرید کانال اسپیرال قیمت دستگاه هواساز قیمت فروش دستگاه هواساز قیمت فروش کانال اسپیرال قیمت کانال اسپیرال مزایایا استفاده از دستگاه هواساز مزایای استفاده از دستگاه هواساز مزایای استفاده از کانال اسپیرال مزایای به کارگیری دستگاه هواساز مزیت های استفاده از کانال اسپیرال مزیت های کانال اسپیرال موارد استفاده از کانال اسپیرال هواساز ویژگی های دستگاه هواساز ویژگی های مثبت کانال اسپیرال ویژگی های کانال اسپیرال چرا باید از دستگاه هواساز استفاده کنیم چرا باید از دستگاه هواساز در صنایع استفاده شود چرا باید از کانال اسپیرال استفاده کنیم کاربرد دستگاه هواساز در سیستم تهویه کاربرد دستگاه هواساز در صنایع کاربردهای دستگاه هواساز کاربردهای کانال اسپیرال کانال اسپیرال هوا کانال اسپیرال گرد کانال گرد کانال گرد اسپیرال