خرید ایرواشر صنعتی و قطعات آن

folder_openانواع ایرواشر صنعتی, مقالات
commentبدون دیدگاه

 
پیش از آن که کوئل‏های پره‏ دار ساخته شوند، شاید بتوان گفت که اسپری آب تقریباً تنها وسیله‌ای بود که برای ایجاد برودت موردنیاز در محیط استفاده می‌شد.
این روند‏ بدین صورت انجام می‏شد که هوای دریافتی و آب در اتاقکی که نازل‏های‏ اسپری در آن قرار گرفته بودند، با یکدیگر تماس پیدا کرده و هوا به‌وسیله یک فن‏ به‌صورت اجباری از میان بانک اسپری آب مکش می‏شد.
این اتاقک‌های‏ اسپری با تشت آب، سطوح خیس و سایر لوازم اضافی به‌صورت واحدهای‏ کاملی با یکدیگر ترکیب شده و به‌عنوان دستگاه ایرواشر شناخته می‌شوند.
 
سرکان تهویه مشاوره خرید هواکش صنعتی، خرید هواساز ایرواشر صنعتی، کانال اسپیرال و برج خنک کننده .

🔻لطفا برای استعلام دقیق و دریافت لیست قیمت ایرواشر وارد بخش پاسخگوی فوریلین تماس با ما هواکش صنعتی سرکان تهویه شوید.🔻

 

دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر

 

اجزا و ساختمان دستگاه ایرواشر

 

دستگاه ایرواشر با توجه به زمان، از یک یا دو بانک اسپری آب تشکیل می‏شود. ظرفیت‏ پاشش آب نازل‏هایی که در این سیستم استفاده می‌شوند، معمولاً در حدود ۴/۱/۱ تا ۲ گالن در دقیقه به ازای هر نازل است.
مقدار آبی که‏ به هر بانک اسپری فرستاده می‏شود، با کمتر یا بیشتر کردن تعداد نازل‏ها قابل‏ تغییر است. سطوح خیس را در انتهای محفظه دستگاه ایرواشر قرار می‏دهند و عملکرد آن به گونه‏ای است که اجازه نمی‌دهد قطره‌های آب شناور در هوا ‏ از دستگاه ایرواشر خارج شوند.

 

دستگاه ایرواشر صنعتی

دستگاه ایرواشر

 

به‌علاوه، این سطوح از عبور ذرات ناخالص نیز جلوگیری‏ می‌کنند. طراحی و نصب سطوح خیس به گونه‌ای است که هوای عبوری از این بخش چندین بار تغییر جهت پیدا می‏کند. محفظه دستگاه ایرواشر را در سمت مکش‏ فن طراحی و نصب می‏کنند.
اگر یک بخش از سطوح خیس بعد از هر بانک‏ اسپری آب در ایرواشرهای دو بانکه وجود داشته باشد، این دستگاه ایرواشر به نام ایرواشر دو مرحله‏ای خوانده می‏شود.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر صنعتی

 

معمولاً فن‌های تغذیه هوا در سیستم‏های سرد کننده تبخیری، دو سرعت گردش (دو دور) دارند.
در این صورت، برای توزیع هوای x می‌توان دو مقدار حجمی هوا را انتخاب کرد و با نصب یک الکتروموتور دو دور، در حالت‏ دور بالا (High speed) در طی گرم‌ترین ساعات روز، شرایط ـ آسایش‏ و تهویه مطبوع تابستانی بهتری ایجاد خواهد شد و دور پائین موتور(Low speed)  سیستم برای عملکرد در شب و عصر به کار می‏رود.

 

یکی از مدلهای دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر صنعتی

 

موارد کاربرد دستگاه ایرواشر

 

سیستم سرد کننده تبخیری زمانی شرایط هوای آسایش را با بهترین نحو برای ما فراهم می‏کند که طراحی و انتخاب آن سیستم مطابق با درجه حرارت‏ خشک و رطوبت محل مورد نظر باشد.
اگر شرایط طراحی حتی کمی زیادتر از شرایط معمول در نظر گرفته‏ شوند، احتمال می‏رود که دستگاه عملکرد رضایت بخشی نداشته نباشد، به طوریکه با نصب محفظه دستگاه ایرواشر در سیستم‌های تهویه مطبوع، می‏توان انواع بوها و گرد و غبار موجود در هوا را به طور بسیار مؤثری از آن خارج کرد.
عملکرد سردکننده‌های تبخیری برای ایجاد شرایط آسایش زمانی رضایت‌بخش‏ خواهد بود که گرمای محسوس محل مورد تهویه زیاد و میزان گرمای نهان کم‏ باشد.
بنابراین برای فضاهای پرجمعیت مانند فروشگاه‌های بزرگ و سالن‏های‏ تئاتر و مکان‏های عمومی و مکان‌های مشابه، استفاده از این دستگاه مناسب نخواهد بود.

************************

************************

محصولات مرتبط:

خرید هواکش صنعتی سرکان تهویه

دستگاه هواساز و خرید هواساز صنعتی

برج خنک کننده

********************************

************************

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر از اجزای سیستم تهویه مطبوع

 

*«*«*« اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه ایرواشر صنعتی را میتوانید در دسته مطالب مشابه در ابتدای متن دنبال کنید. »*»*»*


 
شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور، در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد خرید دستگاه ایرواشر برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان محترم فراهم کرده است.

اگر در مورد این محصول مهم  به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده است که اطلاعات و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد.
 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست