رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


نمایی از یک پلاگ فن

پلاگ فن دستگاهی است که در هواسازها و کوره‌های خشک‌کن برای یکنواخت‌تر کردن جریان هوا استفاده می‌شود و به دلیل قابلیت تمیز کردن و دسترسی به تمامی قسمت‌های آن (به علت نداشتن بدنه حلزونی) کاربرد زیادی دارند و صدا و لرزششان از فن‌های یوتیلیتی کمتر است. پلاگ فن یکی از مدل‌های فن سانتریفیوژ و معمولاً با پروانه رادیال بکوارد است که بدون هوزینگ به کار برده می‌شوند.

از پلاگ فن در مواردی استفاده می‌شود که هدفِ کاری مکش و جابه‌جایی هوا و یا پخش شدن یکنواخت گرما در محیطی است که نیازی به فشار ندارد. امکان تولید پلاگ فن در تمامی ابعاد و با هوادهی مختلف وجود دارد.

 

نمای جانبی پلاگ فن

پلاگ فن

 

این نوع فن‌ها کمترین میزان صدا و ارتعاش را دارند و با ظرفیت‌های مختلف از ۱۰۰ الی ۲۵۰۰۰ مترمکعب طراحی و تولید می‌شوند. پروانه پلاگ فن بر حسب نیاز و سفارش مشتری از موادی مانند آلومینیوم، ورق فولادی و یا ورق فولاد ضدزنگ ساخته می‌شود. علاوه بر این،  پلاگ فن بر حسب سفارش مشتری و شرایط کاری برای نصب در داخل کوره، خشک‌کن‌ها یا اتاقک‌هایی که نیاز به پخش شدن یکنواخت گرما در محیط را داشته باشند، یا در مکان‌هایی که نیاز به گردش هوا داشته باشند، استفاده می‌شوند .

 

پلاگ فن

پلاگ فن

 

برخی از ویژگی‌های پلاگ فن

پروانه این گروه می‌تواند از نوع Backward یا Forward باشد .

انتقال نیرو در پلاگ فن‌ها به دو صورت مستقیم یا Direct drive (پروانه مستقیماً بر روی شافت الکتــروموتور نصب می‌شود) و پولی و تسمه (Belt Drive) انجام می‌شود.

این دسته فن حلزونی یا کانال ندارد و پروانه به صورت مستقیم در محیط قرار می‌گیرد .

امکان نصب عایق برای جلوگیری از انتشار حرارت و آسیب رساندن به الکتروموتور وجود دارد.

امکان نصب حلزونی در شرایط خاص وجود دارد.

 

پلاگ فن

پلاگ فن

 

یکی دیگر از مزایای طراحی پلاگ فن‌ها آن است که هوا را به‌صورت افقی در زیر کف اتاق پخش می‌کند
و به همین دلیل در مقایسه با فن اسکرولی که هوا را به‌طور مستقیم به‌طرف پایین و برخلاف کف
تخت (slab floor) با فشار می‌راند، هوا را به‌طور یکنواخت‌تری توزیع می‌کند. مسیر هوایی که از میان
یک واحد CRAC / CRAH با استفاده از پلاگ فن جریان می‌یابد، بسیار هموارتر است که  مقاومت کمتری
از فن‌های اسکرولی را ایجاد می‌کند.

 

تصویری از پلاگ فن

پلاگ فن از اجزای سیستم تهویه صنعتی

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور،
در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد این محصول مهم برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان
محترم فراهم کرده است.
اگر در مورد این محصولات به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده است که اطلاعات
و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد. برای این کار کافی است با استفاده از بخش تماس با ما با
کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود. برای سفارش
محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای دستگاه هواساز آشنایی با دستگاه هواساز آشنایی با کاربردهای دستگاه هواساز استفاده از دستگاه هواساز در صنایع استفاده از کانال اسپیرال استفاده های دستگاه هواساز انواع دستگاه هواساز خرید دستگاه هواساز خرید کانال اسپیرال دستگاه ایرواشر چیست راه های استفاده از کانال اسپیرال شناخت اجزای دستگاه هواساز شناخت دستگاه هواساز شناخت کاربردهای دستگاه هواساز فروش دستگاه هواساز فروش کانال اسپیرال فواید استفاده از کانال اسپیرال قیمت خرید دستگاه هواساز قیمت خرید کانال اسپیرال قیمت دستگاه هواساز قیمت فروش دستگاه هواساز قیمت فروش کانال اسپیرال قیمت کانال اسپیرال مزایایا استفاده از دستگاه هواساز مزایای استفاده از دستگاه هواساز مزایای استفاده از کانال اسپیرال مزایای به کارگیری دستگاه هواساز مزیت های استفاده از کانال اسپیرال مزیت های کانال اسپیرال موارد استفاده از کانال اسپیرال هواساز ویژگی های دستگاه هواساز ویژگی های مثبت کانال اسپیرال ویژگی های کانال اسپیرال چرا باید از دستگاه هواساز استفاده کنیم چرا باید از دستگاه هواساز در صنایع استفاده شود چرا باید از کانال اسپیرال استفاده کنیم کاربرد دستگاه هواساز در سیستم تهویه کاربرد دستگاه هواساز در صنایع کاربردهای دستگاه هواساز کاربردهای کانال اسپیرال کانال اسپیرال هوا کانال اسپیرال گرد کانال گرد کانال گرد اسپیرال