نکاتی چند در خصوص دستگاه هواساز – قسمت چهارم

در مقاله پست پیشین خود قسمت سوم مقاله مربوط به دستگاه هواساز و قسمت‌های مختلف آن را منتشر
کردیم (لینک قسمت سوم). حال می‌توانید ادامه این مطالب مفید را بخوانید.

 

بهترین زمان استفاده از کویل اسپری در دستگاه هواساز

 

از تجهيزات کويل اسپري دستگاه هواساز می‌توان در فصل گرم تابستان براي سرمايش و رطوبت زدايي، در رزهای سرد فصل زمستان براي رطوبت زني و در فصول معتدل مانند فصل پاییز و بهار براي سرمايش تبخيري استفاده کرد. بهتر است که اين تجهيزات دستگاه هواساز در مواردی از قبيل فرآيندهاي صنعتي، بيمارستان، موزه‌ها و کتابخانه که در آن‌ها رطوبت نيز لازم است کنترل شود، به کار برده شوند. از طرف دیگر، تجهيزات کویت اسپري را می‌توان به گرم‌کن آب اسپري تجهيز کرد تا امکان سرمايش و گرمايش را هم‌زمان با رطوبت زني فراهم کند.

 

نکاتی چند در خصوص دستگاه هواساز - قسمت چهارم 1

دستگاه هواساز

 

كاربرد فني دستگاه هواساز

 

هنگامي که در يک کاربرد تهويه مطبوع به سيستم کانال‌کشی نیاز باشد، می‌توان از فن‌های لوله محوري، برد محور يو يا سانتريفیوژ استفاده کرد. در مواردي که سيستم کانال‌کشی در ساختمان‌ها وجود نداشته و مقاومت کمي در مقابل جريان هوا وجود دارد، می‌توان از فن پروانه‌ای استفاده کرد. در عين حال هنگامي که تجهيزات آماده نصب براي مواردی استفاده می‌شوند که به شبکه کانال‌کشی نیاز ندارند، اغلب از فن‌های سانتريفیوژ استفاده می‌شود.

فن سانتريفیوژ به دليل بي صدا بودن و داشتن عملکرد مناسب در فشارهاي بالا، در بيشتر کاربردهاي تهويه مطبوع به منظور فراهم کردن شرايط آسان به کار برده می‌شود. علاوه بر اين، دهانه ورودي فن سانتريفیوژ را می‌توان به وسایلی وصل کرد که سطح مقطع بزرگ دارند، در حالي که دهانه تخليه آن را می‌توان به کانال‌های نسبتاً کوچک متصل کرد. براي برآورده ساختن نیازمندی‌های سيستم توزيع هوا می‌توان جريان هوا را تغيير داد، اين عمل با تنظيمات ساده محرک فن يا تنظيم وسايل کنترل در انجام می‌شود.

 

نمونه ای از دستگاه هواساز

یکی از مدلهای دستگاه هواساز

 

ساختار دستگاه هواساز

 

با توجه به پیکربندی اجزای سیستم، معمولاً دور تا دور دستگاه هواساز را با فریم‌های فلزی و پانل‌های توپر می‌سازند. بخش‌های داخلی دستگاه هواساز از کانال‌های فلزی تک لایه که با پانل توپر فلزی روکش شده‌اند، ساخته می‌شوند. فلزها در بدنه سیستم جهت کارکرد طولانی مدت گالوانیزه می‌شوند. در واحدهای فضای باز برای جلوگیری از نفوذ آب از صفحات ضد آب در محل‌های اتصال استفاده می‌کنند. انواع هواسازهای بزرگ‌تر از قاب‌های فولادی مربعی با دو لایه روکش ساخته می‌شوند. این نوع طراحی افت حرارتی دستگاه و سروصدا را نیز کم می‌کند. دربرخی از موارد، این مدلهای دستگاه هواساز گاهی تا چندین متر طول دارند و درکانالهای دنبال هم ساخته می‌شوند؛ از این رو برای استحکام و مقاومت آنها از فولادهای ریلی در زیر دستگاه هواساز استفاده می‌کنند

 

نمونه ای از دستگاه هواساز

سیستم هواساز

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه در این قسمت اطلاعاتی را در مورد هواساز به‌طور خلاصه و مفید برایتان
توضیح داده است. برای آگاهی از قیمت و یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با
کارشناسان ما تماس گرفته و با آن‌ها مشورت کنید. قسمت‌های بعدی این مقاله دنباله دار را نیز بخوانید.

نظرها و پیشنهادهای سازنده خود را برایمان بفرستید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

مقالات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین نوشته ها

فهرست