رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


نمونه ای از دستگاههای ایرواشر

دستگاه ایرواشر یا به لاتین Air washer دستگاهی است که برای تهویه هوا استفاده می‌شود و در آن، هوا با قطرات آب تماس مستقیم برقرار می‌کند و در نتیجه، تبادل جرمی و حرارتی بین آب و هوا به وجود می‌آید. شرایط خروجی هوا به درجه حرارت آبی که اسپری می‌شود، بستگی دارد و با کنترل دمای آب می‌توانیم شرایط خروجی هوا را در سیستم تهویه تعیین کنیم.

بر اساس قانون دوم ترمودینامیک، انتقال حرارت بین قطرات آب و هوا به‌طور مستقیم باعث کاهش گرادیان دما شده و انتقال جرم نیز کاهش گرادیان فشار بخار را به دنبال دارد.

 

دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر – یکی از تجهیزات سیستم HVAC

 

اجزای اصلی دستگاه ایرواشر

 

مهم‌ترین قسمت‌های دستگاه ایرواشر یک محفظه حاوی چندین نازل برای اسپری آب و یک بخش جدا کننده است که آب و هوا را در خروجی از هم جدا می‌کند. یک قسمت هم برای جمع شدن کثیفی‌های آب اسپری شده و ذرات موجود در هوا به کار می‌رود. پس از آن‌که هوا با قطره‌های آب برخورد می‌کند، کثیفی‌های آن در این قسمت وارد می‌شوند. بخش آب فشان دستگاه می‌تواند در زمانی که هوا را شسته و ذرات جامد آن را می‌گیرد، به آن رطوبت زده و علاوه بر این، می‌تواند رطوبت هوا را نیز بگیرد. محفظه برخورد آب با هوا به شکل حرف W انگلیسی است. این بخش هوا را به برخورد با صفحات مرطوب وادار می‌کند تا قطره‌های اسپری شده ذرات هوا را تمیز کنند. پمپ دستگاه ایرواشر نیز آب را به گردش درمی‌آورد.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر از اجزای سیستم تهویه مطبوع

 

رطوبت زنی به‌وسیله دستگاه ایرواشر

 

آب اسپری شده، هوایی را که از پیش گرم است، خنک می‌کند و حرارت آن را می‌گیرد و بدین ترتیب آب گرم می‌شود. به‌طورکلی، هوا با رطوبت پایین وارد دستگاه ایرواشر می‌شود، سپس شسته شده و رطوبت آن بالا می‌رود و از سیستم خارج می‌شود. دستگاه ایرواشر در تمام فصولی که رطوبت محیط پایین است، می‌تواند هوا را مرطوب کند که این زمان‌ها معمولاً در اواخر پاییز و زمستان و اوایل تابستان یا در آب و هوای خشک است. یکی از کاربردهای مهم دستگاه ایرواشر در محیط‌های صنعتی است، دلیل نیاز به رطوبت در محیط‌های صنعتی، ایجاد شرایط مناسب برای بهره‌برداری بهتر است. در تولید منسوجات، قطعات الکترونیکی و صنایع مرتبط و جاهایی که رطوبت هوا در کیفیت تولید محصولات اهمیت بالایی دارد، دستگاه ایرواشر رطوبت لازم را در فصول خشک تأمین می‌کند. در شرایط رطوبت زنی، دستگاه ایرواشر مانند یک برج خنک ‌کننده عمل می‌کند.

 

یکی از مدلهای دستگاه ایرواشر

ایرواشر

 

رطوبت‌زدایی در ایرواشر

 

رطوبت‌زدایی زمانی رخ می‌دهد که دمای آب اسپری شده از دمای حباب تر هوای ورودی کمتر باشد. در این صورت، سطح رطوبت هوای ورودی از سطح رطوبت محیط بیشتر می‌شود و آب رطوبت هوا را می‌گیرد. هر چه آب اسپری شده سردتر باشد، رطوبت‌گیری آن بیشتر شده و هوا خنک‌تر می‌شود.

رطوبت‌زدایی معمولاً در فصول گرم و مرطوب مانند اواخر بهار و تابستان و اوایل پاییز نیاز است.

 

دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر

 

تمیز کردن هوا با ایرواشر

 

هوای آلوده هنگامی که به صفحات مرطوب تیغه‌ها برخورد می‌کند تمیز شده و پرز، روغن و سایر ذرات موجود در آن گرفته می‌شوند. این ذرات وارد آب شده و ممکن است باعث گرفتگی نازل‌های اسپری گردد از این رو مواد ضد رسوب به آب اضافه می‌کنند.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

ایرواشر

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه در این قسمت اطلاعاتی را در مورد دستگاه ایرواشر به‌طور خلاصه و مفید برایتان
توضیح داده است.برای آگاهی از قیمت و یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با
کارشناسان ما تماس گرفته و با آن‌ها مشورت کنید.

نظرها و پیشنهادهای سازنده خود را برایمان بفرستید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

تماس بگیرید