رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


ایرواشرها

از نظر عملکرد، دستگاه ایرواشر صنعتی به سیستم‌های ایرواشر خانگی و آپارتمانی شباهت زیادی دارد. درواقع، انواع مختلف دستگاه ایرواشر صنعتی در کنار گرمایش و یا سرمایش، می‌توانند علاوه بر تنظیم دمای جریان هوای ورودی به محیط ساختمان صنعتی و اداری یا تجاری، با استفاده از روش‌های فیلتراسیون یا پاک کردن گردوغبار هوا، بسیاری از آلاینده‌ها و مواد آلرژی‌زا را نیز پاک‌سازی کنند. مکانیسم عملکرد این سیستم را به صورت خلاصه در این قسمت آورده‌ایم.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر صنعتی

 

مکانیسم عملکرد دستگاه ایرواشر صنعتی

 

انتقال جریان هوای محیط بیرون از ساختمان  به داخل سیستم تهویه مطبوع یا دستگاه ایرواشر صنعتی از طریق فن‌های بکوراد که در سیستم و در میان دمپرها یا دریچه‌های ورودی دستگاه نصب شده‌اند.

مکش و انتقال (بازگردانی یا بازیابی) بخشی از جریان هوایی که از ساختمان صنعتی و غیره خارج می‌شود، برای اختلاط آن با جریان هوای محیط خارجی با استفاده از موتور فن.

عبور دادن جریان‌های هوایی ترکیب شده از فیلترهای متفاوت با بازدهی و راندمان فیلتراسیون فزاینده تا آلاینده‌های محیطی آن کمتر شوند.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر از اجزای سیستم تهویه مطبوع

 

پاشش یا توزیع آب روی جریان‌های هوایی با استفاده از نازل‌های دستگاه ایرواشر صنعتی و درنتیجه کاهش درجه حرارت جریان هوای مذکور و به اصطلاح سرمایش تبخیری آن.

در حالت گرمایشی، افزایش درجه حرارت جریان هوای داخل سیستم با عبور دادن آن از روی کویل‌های حرارتی  که سیال‌های حرارتی ارسالی از بویلر یا پکیج آن‌ها را گرم کرده‌اند.

همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید، در صورت استفاده از سیستم گرمایشی دستگاه ایرواشر صنعتی در فصول سرد، می‌توانید رطوبت در محیط را کنترل کنید. اما در فصول گرم سال، به دلیل مکانیسم و فرایند تبخیری بودن عمل سرمایش و استفاده از ذرات پودری آب به‌عنوان تصفیه کننده یا شوینده هوا و همچنین خنک کننده آن، نمی‌توانید انتظار کنترل رطوبت را داشته باشید؛ زیرا هم به دلیل تبخیر، میزان رطوبت افزایش خواهد یافت و هم در کنار آب‌پاشی، ذرات ریز آب در محیط پخش شده و باعث ارتقای رطوبت نسبی آن خواهد شد. از این رو، استفاده از این سیستم‌های تهویه مطبوع برای مناطق سردسیری یا دارای آب‌وهوای شرجی چندان مناسب نیست و بهترین محیط‌هایی که دستگاه ایرواشر صنعتی می‌تواند با راندمان ایدئال عمل کند، محیط‌هایی با آب‌وهوای گرم و خشک است.

 

دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر صنعتی – یکی از تجهیزات سیستم HVAC

 

تفاوت دستگاه ایرواشر صنعتی و ساختمانی (آپارتمانی)

 

همان گونه که گفتیم، دستگاه ایرواشر صنعتی و خانگی از نظر ساختار کلی و نحوه عملکرد شباهت زیادی با هم دارند. اما به دلیل بزرگ بودن محیط‌های صنعتی و تجاری، که ناشی از بزرگی ابعاد سالن یا بلند بودن سقف سوله‌های صنعتی و غیره است، میزان جریان هوای برگشتی یا بازیابی شده به داخل سیستم در ایرواشرهای صنعتی بالاست. استفاده از مکانیسم ریکاوری می‌تواند به این علت که جریان هوای خروجی از محیط درجه حرارتی نزدیک به درجه حرارت نرمال و مطلوب دستگاه دارد، بر صرفه‌جویی انرژی و کاهش هزینه‌های عملکردی ناشی از آن تأثیر زیادی بگذارد.

 

یکی از مدلهای دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر صنعتی

 

کاربردهای دستگاه ایرواشر صنعتی

 

همان طور که از نام آن‌ها برمی‌آید، دستگاه ایرواشر صنعتی برای استفاده در محیط‌های صنعتی و سالن‌های تولیدی طراحی شده است. اما از این دستگاه‌ها، علاوه بر سوله‌های تولیدی صنعتی می‌توان در موارد دیگری نیز استفاده کرد. دستگاه ایرواشر صنعتی علاوه بر کنترل و فیلتراسیون میکرواورگانیزم‌ها، مواد بیماری‌زا، مواد آلرژی‌زا و ترکیبات ارگانیکی فرار در محیط، در بسیاری از محیط‌های بزرگ کاربرد گسترده‌ای دارند. برای مثال، این سیستم‌ها می‌توانند با راندمانی بالغ بر ۹۹ درصد، موجودات ریز و ذره‌بینی و حتی ذرات معلق در هوا را فیلتر نمایند. حجم بالای تهویه و بهینه‌سازی جریان هوا نیز از دلایل دیگر استفاده از دستگاه ایرواشر صنعتی است. این کاربردها عبارت‌اند از:

فضاهای اداری

محیط‌های تولیدی و سالن‌ها و سوله‌های صنعتی

سالن‌های بزرگ ورزشی

ساختمان‌های اداری و تجاری بزرگ

مغازه‌های خرده‌فروشی و فروشگاه‌های بزرگ

زندان‌ها

هتل‌ها

باشگاه‌ها

سرپناه‌هایی که برای افراد بی‌خانمان ساخته می‌شوند و معمولاً ناقل‌های بیماری در آن‌ها شایع‌تر است

مجموعه‌های بزرگ و کوچک مسکونی

کارخانه‌ها و غیره

 

دستگاه ایرواشر صنعتی

دستگاه ایرواشر صنعتی

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط سیستم تهویه مطبوع در کشور،
در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد یکی از تجهیزات بسیار مهم سیستم تهویه مطبوع به نام
دستگاه ایرواشر صنعتی برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان محترم فراهم کرده است.

اگر در این محصول بسیار مهم به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده
است که اطلاعات و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد. برای این کار کافی است با استفاده از بخش
تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود.
برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

تماس بگیرید