رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


یکی از مدلهای هواکش صنعتی

احتمال دارد در کشوری زندگی می‌کنید که آب‌وهوای گرمی دارد یا شاید هم به چنین کشوری مسافرت کرده‌اید، اما بدیهی است که در چنین شرایطی برای خنک کردن خود از پنکه استفاده کرده‌اید. در واقع، پنکه‌ها دستگاه‌هایی هستند که اندازه، رنگ و شکل‌های مختلفی دارند، اما به طور کلی همه‌شان برای یک هدف مشترک یعنی خنک نگه داشتن افراد استفاده می‌شوند. به هر حال، با این که خنک نگه داشتن بدن در هوای بسیار گرم برای سلامت و بهداشت امری مهم و ضروری است، آیا می‌دانستید که بدن انسان تنها چیزی نیست که باید در روی این سیاره خنک نگه داشته شود؟ شرکت سرکان تهویه در این مقاله نکاتی را در این مورد و محصول هواکش صنعتی فراهم کرده است که در این قسمت می‌توانید بخوانید.

 

یکی از نمونه های هواکش ضد انفجار

هواکش ضد انفجار

 

ممکن است این موضوع برایتان کمی غیر عادی باشد، اما در واقع، ماشین‌آلات و دستگاه‌های صنعتی نیز مانند انسان‌ها می‌توانند زیاد داغ شوند و در نتیجه اگر خنک نشوند، خراب خواهند شد. اما در این میان کامپیوترها دستگاه‌هایی هستند که بیش از سایر تجهیزات در معرض گرمای بیش از حد و خرابی قرار دارند، – در واقع، هر کامپیوتر نوعی فن دارد که کاربردش کشاندن هوای تازه و خنک به داخل دستگاه و جلوگیری از گرم شدن بیش از حد آن است.

همان طور که می‌دانید، صنعت فناوری یک صنعت عظیم و پیچیده است و همواره برای پیشرفت‌های جدید در آن مبالغ بسیار هنگفتی هزینه شده و می‌شود، اما اگر کامپیوترها و سرورها و سایر ماشین‌آلات فراوان بیش از حد گرم شوند، جلوی این پیشرفت گرفته خواهد شد و به همین دلیل، بسیاری از شرکت‌های بزرگ کامپیوتری و نرم‌افزاری دنیا برای جلوگیری از بروز این مشکل بر روی استفاده از دستگاه‌های هواکش صنعتی مناسب سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا بتوانند به صورت شبانه‌روزی از کامپیوترها استفاده کنند.

 

تصویری از یک فن آکسیال صنعتی

فن آکسیال صنعتی از اجرای سیستم تهویه صنعتی

 

در اصطلاح صنعتی، به این نوع فن‌ها هواکش صنعتی گفته می‌شود و طبیعی است که این فن‌ها از آن‌هایی که برای خنک کردن افراد استفاده می‌شوند، بسیار بزرگ‌ترند. زیرا هواکش صنعتی باید سخت‌تر و بیشتر کار کند تا بتواند کامپیوترها و سرورهای بزرگ را خنک نگه دارد؛ زیرا  انسان‌ها برای مثال می‌توانند برای خنک شدن خود یک لیوان آب خنک بنوشند یا به سایه بروند، اما این دستگاه‌ها هیچ راهی برای خنک کردن خود ندارند و هواکش صنعتی در این قسمت نقش خود را نشان می‌دهد.

بسته به شرایط استفاده، هواکش صنعتی می‌تواند خیلی بزرگ باشد و به یکی از مهم‌ترین قسمت‌های کار روزانه شرکت تبدیل شود؛ زیرا با استفاده از دستگاه هواکش صنعتی تضمین می‌شود که کامپیوترها بدون ایجاد هیچ مشکلی می‌توانند به کار خود ادامه دهند و کارکنان و مراجعه کنندگان نیز می‌توانند کارهای خود را بدون نگرانی از خراب شدن دستگاه‌ها در نتیجه گرمای بیش از حد انجام دهند. هواکش صنعتی انواع مختلفی دارد، اما دو مورد از رایج‌ترین آن‌ها که به طور گسترده‌ای در محیط‌های صنعتی استفاده می‌شوند، فن آکسیال و فن سانتریفیوژ هستند.

 

نمونه ای از یک فن آکسیال صنعتی

فن آکسیال صنعتی

 

هواکش صنعتی از نوع فن سانتریفیوژ

 

فن سانتریفیوژ نوعی هواکش صنعتی است که برای کارکرد خود از نیرویی به نام گریز از مرکز استفاده می‌کند و این نیرو در نتیجه چرخش صفحه‌ای ایجاد می‌شود که پره‌هایی دارد که به صورت قائم بر آن سوار شده‌اند. این نوع هواکش صنعتی برای تولید
هوا یا گاز به کار می‌رود و انواع مختلفی دارد. که در سایر مقالاتمان توضیح داده‌ایم.

 

طرح شماتیک سیستم تهویه مطبوع صنعتی

سیستم تهویه مطبوع

 

هواکش صنعتی از نوع فن آکسیال

 

فن آکسیال دستگاهی است که برای جابجایی  هوا یا گاز از نیروی محوری استفاده می‌کند که این کار به واسطه چرخش یک توپی مرکزی انجام می‌شود. این توپی چند پره دارد که به صورت شعاعی از قطر خارجی آن کشیده شده‌اند. فن‌های آکسیال بسته به شرایط محیطی که در آن کار می‌کنند، می‌توانند بسیار بزرگ باشند و حتی در برخی موارد، قطرشان بین کمتر از یک فوت تا بیش از ۳۰ فوت
است، در حالی که قطر برج خنک‌کننده آکسیال ویژه می‌تواند تا بیش از ۳۲ فوت نیز باشد.

شرکت سرکان تهویه در این مقاله آموزشی خود اطلاعات مختصری را در مورد عملکرد هواکش صنعتی برایتان فراهم کرده
است، اما این فقط قطره‌ای از دریا و بخش کوچکی است که این دستگاه برای تجهیزات ساخت انسان انجام می‌دهد.

 

نمونه ای از یک فن آکسیال صنعتی

فن آکسیال صنعتی از اجزای سیستم تهویه مطبوع

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور،
در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد  هواکش صنعتی برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان
محترم فراهم کرده است.

اگر در مورد این محصول مهم  به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده
است که اطلاعات و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد. برای این کار کافی است با استفاده از بخش
تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود.
برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

تماس بگیرید