رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


کانال گرد اسپیرال در مقابل کانال مستطیل شکل

در دنیای صنعتی امروزی که نیازمندی‌های خاص خود را دارد، در اکثر موارد استفاده از کانال اسپیرال بهترین گزینه برای سیستم‌های گرمایش، سرمایش و تهویه است. کانال اسپیرال به دلیل داشتن ویژگی‌های منحصربه‌فرد توانسته در طول بیش از ۲ دهه گذشته، محبوبیت خود را در سرتاسر جهان تا حد زیادی افزایش‌ دهد. در غرب قاره اروپا، که نسبت به آمریکا هزینه انرژی بالاتری دارد و کارآمدی انرژی در آن حیاتی‌تر است، مدت زیادی است که کانال مزایا و فواید خود را در کاربردهای تجاری و صنعتی ثابت کرده است. امروزه در آمریکا، انجمن تولیدکنندگان کانال اسپیرال، ارتقای کیفیت کانال اسپیرال، کانال گرد و کانال‌های بیضی‌شکل مسطح را که در بسیاری از کاربردهای مختلف آن‌ها را  محصولات اصلی می‌دانند، به‌عنوان مأموریت اصلی خود تعیین کرده است.

 

تولید و انبار کانال اسپیرال

تولید و انبار کانال اسپیرال

 

کانال اسپیرال جایگزینی بسیار عالی برای کانال مستطیل شکل عادی

 

همان طور که سایت  ACHRNews.com اعلام کرده است، امروزه کانال اسپیرال آن‌قدر محبوبیت پیدا کرده است که مقامات مسئول در این زمینه‌ها در آمریکا تصمیم گرفته‌اند در برنامه بازسازی ساختمان پنتاگون از آن استفاده کنند و سیستم کانال اسپیرال  جایگزین سیستم کانال‌کشی موجود در پنتاگون شود و در نتیجه به یک سیستم کانال اسپیرال کارآمدتر، کم سروصداتر و مقرون‌به‌صرفه تر تبدیل شود. این طرح بزرگ جایگزینی قسمتی از یک برنامه اجباری برای کاهش ۳۵ درصدی هزینه‌های کلی انرژی بود.

 

کانال اسپیرال و کانال مستطیل شکل

کانال اسپیرال و کانال مستطیل شکل

 

چرا کانال اسپیرال؟

 

هر چند در برخی موارد ممکن است به دلیل وجود برخی شرایط خاص هنوز به کانال مستطیل شکل نیاز باشد، نصب کانال اسپیرال به‌جای کانال مستطیل شکل می‌تواند مزیت‌های فراوانی داشته باشد که در اینجا به چند مورد آن اشاره می‌کنیم:

 

مونتاژ آسان کانال اسپیرال

مونتاژ آسان کانال اسپیرال

 

 مزایای زیبایی‌شناسی

بسیاری از مشتریان بر این باورند که ظاهر کانال اسپیرال از کانال مستطیل شکل مرتب‌تر است. ازآنجایی‌که کانال اسپیرال در قطعاتی تا طول ۶ متر تولید می‌شود، به درزگیر، تثبیت‌کننده و چنگک نیازی نیست.

 

تصویری از کانال مستطیل شکل

کانال مستطیل شکل

 

سروصدا

کانال اسپیرال در سرتاسر سیستم کانال‌کشی فشار استاتیک بیشتری ایجاد می‌کند. این امر حجم عملیاتی سیستم را تا حد زیادی با کاهش احتمال افزایش بیش‌ازحد فشار در کانال‌ها کاهش می‌دهد.

 

نمونه ای از یک کانال مستطیل شکل

کانال مستطیل شکل

 

تمیزی

در سیستم کانال‌کشی اسپیرال، به دلیل داشتن فاصله‌های کمتر در سیستم کانال‌کشی، احتمال نفوذ گردوغبار، قارچ و کپک، کثیفی و سایر مواد حساسیت‌زا که می‌توانند هوای بازگشتی را آلوده کنند،  کمتر است؛ در نتیجه، استفاده از کانال‌کشی اسپیرال باعث ایجاد یک محل کار ایمن، سالم و سودآور می‌شود.

 

مدلی از کانال کشی سیستم تهویه صنعتی

سیستم کانال مستطیل شکل

 

نصب آسان

در وب‌سایت FacilityExecutive.com آمده است که وزن کانال اسپیرال از کانال  مستطیل شکل ۲۵ درصد کمتر و نصب آن‌هم آسان‌تر است؛ در نتیجه، پیمانکاران و مشتریان به سردرد و مشکلات کمتری دچار می‌شوند!

 

تصویری از کانال اسپیرال

کانال اسپیرال

 

کاهش نشتی

همان‌طور که بارها گفته‌ایم، به دلیل وجود درز و فاصله کم در سیستم این کانال، هوای کمتری از آن نشت می‌کند. بر اساس اعلام SPIDA، با استفاده از سیستم کانال اسپیرال، سطح نشتی می‌تواند تا %۱ کاهش یابد. در مقایسه با کانال مستطیل شکل در ۲۰ سال پیش، میزان نشتی آن تا %۹۰ درصد کاهش یافته است. کاهش نشتی در این کانال‌ها باعث مصرف انرژی کمتر و صرف زمان کمتر برای نگهداری است می‌شود که باید میزان مصرف انرژی انسانی را هم بین موارد مربوط به نصب و نگهداری آن اضافه کنیم که در بیشتر وقت‌ها این کانال را به مقرون به‌صرفه‌ترین راه‌حل به‌ویژه در سیستم‌های عملکرد بالا و پرسرعت که معمولاً در ساختمان‌های بزرگ یافت می‌شوند، تبدیل می‌کند.

 

سیستم کانال کشی اسپیرال

کانال کشی اسپیرال

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور،
در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد کانال اسپیرال برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان
محترم فراهم کرده است.
اگر در مورد این محصولات به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده است که اطلاعات
و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد. برای این کار کافی است با استفاده از بخش تماس با ما با
کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود. برای سفارش
محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای دستگاه هواساز آشنایی با دستگاه هواساز آشنایی با کاربردهای دستگاه هواساز استفاده از دستگاه هواساز در صنایع استفاده از کانال اسپیرال استفاده های دستگاه هواساز انواع دستگاه هواساز خرید دستگاه هواساز خرید کانال اسپیرال دستگاه ایرواشر چیست راه های استفاده از کانال اسپیرال شناخت اجزای دستگاه هواساز شناخت دستگاه هواساز شناخت کاربردهای دستگاه هواساز فروش دستگاه هواساز فروش کانال اسپیرال فواید استفاده از کانال اسپیرال قیمت خرید دستگاه هواساز قیمت خرید کانال اسپیرال قیمت دستگاه هواساز قیمت فروش دستگاه هواساز قیمت فروش کانال اسپیرال قیمت کانال اسپیرال مزایایا استفاده از دستگاه هواساز مزایای استفاده از دستگاه هواساز مزایای استفاده از کانال اسپیرال مزایای به کارگیری دستگاه هواساز مزیت های استفاده از کانال اسپیرال مزیت های کانال اسپیرال موارد استفاده از کانال اسپیرال هواساز ویژگی های دستگاه هواساز ویژگی های مثبت کانال اسپیرال ویژگی های کانال اسپیرال چرا باید از دستگاه هواساز استفاده کنیم چرا باید از دستگاه هواساز در صنایع استفاده شود چرا باید از کانال اسپیرال استفاده کنیم کاربرد دستگاه هواساز در سیستم تهویه کاربرد دستگاه هواساز در صنایع کاربردهای دستگاه هواساز کاربردهای کانال اسپیرال کانال اسپیرال هوا کانال اسپیرال گرد کانال گرد کانال گرد اسپیرال