رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


نمایی از تولید کانال اسپیرال

در پست پیشین خود قسمت اول مقاله « فاکتور HVAC: سیستم کانال کشی با کانال اسپیرال گرد » را برایتان منتشر کردیم (لینک قسمت اول مقاله). حال در اینجا توجهتان را به خواندن قسمت دوم و پایانی این مقاله جلب می‌کنیم.

 

مونتاژ آسان کانال اسپیرال

مونتاژ آسان کانال اسپیرال

 

بر اساس اعلام انجمن مهندسان گرمایش، برودتی و تهویه مطبوع آمریکا (ASHRAE)، طراحان سیستم می‌توانند با استفاده از سیستم کانال کشی با کانال اسپیرال گرد، در مقایسه با کانال‌های چهارگوش متعارف به سرعت‌های هوای بیشتری دست یابند. این کار را می‌توان با عملکرد آکوستیکی پایین‌تری نسبت به کانال مستطیل شکل انجام داد. سرعت بالاتر، طرح‌های بازیابی استاتیک برای سیستم‌های فعلی با هزینه‌های VAV نصب پایین‌تر، گزینه‌های پیشرفته و مناسبی هستند.

 

تصویری از کانال اسپیرال و اتصالات

کانال اسپیرال و اتصالات

 

جنبه مثبت دیگر کانال اسپیرال

 

یکی دیگر از جنبه‌های مثبت سیستم کانال اسپیرال گرد آن است که می‌توان آن را برای استفاده از سرعت‌های بالاتر بدون فشارهای استاتیک بالاتر فن بیرونی طراحی کرد. میزان افت فشار اتصالات در کانال اسپیرال گرد از کانال مستطیل شکل کمتر است. از آنجایی که افت فشار در اتصالات کانال درصد زیادی از اتلاف‌های اصطکاکی سیستم کانال کشی را شامل می‌شود، یک سیستم کانال اسپیرال گرد پرسرعت با بازیافت استاتیک بالا را می‌توان در یک فشار استاتیک مساوی و حتی پایین‌تر از سیستم کانال کشی مستطیل شکل متعارف طراحی کرد.

 

تولید و انبار کانال اسپیرال

تولید و انبار کانال اسپیرال

 

استفاده از استراتژی‌های کنترل دیجیتال مستقیم

 

با استفاده از استراتژی‌های کنترل دیجیتال مستقیم (DDC) می‌توان مزایای کارآمدی سیستم کانال اسپیرال را بیش از گذشته ارتقا داد. برای مثال، در خصوص کنترل‌های DDC/VAV، با شناسایی باکس VAV در سیستم که به بیشترین میزان فشار استاتیک نیاز دارد و سپس کنترل فن برای فراهم کردن همان مقدار فشار استاتیک و نه بیشتر از آن می‌توانیم فشار فن را بهینه‌سازی کنیم. این استراتژی، در مقایسه با سیستم بدون بهینه‌سازی می‌تواند منجر به صرفه‌جویی ۲۰ تا ۴۰ درصدی شود. یک خبر خوش برای اپراتورها آن است که برای باکس‌های VAV قدیمی که به‌طور پنوماتیک کنترل می‌شوند نیز روش‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای وجود دارند که بتوانند از این فناوری استفاده کنند. در این میان، سیستم‌های خودکار سازی متعددی می‌توانند استراتژی‌های کنترل پیشرفته مانند بهینه‌سازی فشار فن را فراهم کنند.

 

مونتاژ آسان کانال اسپیرال

مونتاژ آسان کانال اسپیرال

 

کانال اسپیرال جایگزین مناسبی برای کانال مستطیل شکل

 

سیستم اسپیرال جایگزین مناسبی برای سیستم کانال مستطیل شکل در بسیاری از ساختمان‌ها و تأسیسات با عملکرد بالاست که طراحان در حال بررسی طرح‌های VAV برای آن‌ها هستند و در هزینه‌های اولیه و چرخه عمر باعث صرفه‌جویی هنگفت می‌شوند. این رویکرد را می‌توان با کنترل‌های پیشرفته و گزینه‌های خدمات هوشمند برای بهینه‌سازی عملکرد در سرتاسر عمر یک ساختمان یا تأسیسات ترکیب کرد.

 

کانال اسپیرال در مقابل کانال مستطیل شکل

کانال اسپیرال در مقابل کانال مستطیل شکل

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه در این قسمت مزایای استفاده از سیستم کانال کشی اسپیرال گرد در مقایسه با کانال
مستطیل شکل را به‌طور خلاصه و مفید برایتان توضیح داده است. این یک مقاله دو قسمتی است و ادامه آن
را می‌توانید در پست بعدی ما بخوانید. برای آگاهی از قیمت و یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با استفاده
از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و با آن‌ها مشورت کنید.

نظرها و پیشنهادهای سازنده خود را برایمان بفرستید.

 

تصویری از کانال مستطیل شکل

کانال مستطیل شکل

 

لینک مقاله منبع:

https://facilityexecutive.com/2013/09/hvac-factor-spiral-round-ductwork/

 

نوشته‌های تازه

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای دستگاه هواساز آشنایی با دستگاه هواساز آشنایی با کاربردهای دستگاه هواساز استفاده از دستگاه هواساز در صنایع استفاده از کانال اسپیرال استفاده های دستگاه هواساز انواع دستگاه هواساز خرید دستگاه هواساز خرید کانال اسپیرال دستگاه ایرواشر چیست راه های استفاده از کانال اسپیرال شناخت اجزای دستگاه هواساز شناخت دستگاه هواساز شناخت کاربردهای دستگاه هواساز فروش دستگاه هواساز فروش کانال اسپیرال فواید استفاده از کانال اسپیرال قیمت خرید دستگاه هواساز قیمت خرید کانال اسپیرال قیمت دستگاه هواساز قیمت فروش دستگاه هواساز قیمت فروش کانال اسپیرال قیمت کانال اسپیرال مزایایا استفاده از دستگاه هواساز مزایای استفاده از دستگاه هواساز مزایای استفاده از کانال اسپیرال مزایای به کارگیری دستگاه هواساز مزیت های استفاده از کانال اسپیرال مزیت های کانال اسپیرال موارد استفاده از کانال اسپیرال هواساز ویژگی های دستگاه هواساز ویژگی های مثبت کانال اسپیرال ویژگی های کانال اسپیرال چرا باید از دستگاه هواساز استفاده کنیم چرا باید از دستگاه هواساز در صنایع استفاده شود چرا باید از کانال اسپیرال استفاده کنیم کاربرد دستگاه هواساز در سیستم تهویه کاربرد دستگاه هواساز در صنایع کاربردهای دستگاه هواساز کاربردهای کانال اسپیرال کانال اسپیرال هوا کانال اسپیرال گرد کانال گرد کانال گرد اسپیرال