فاکتور HVAC: سیستم کانال کشی با کانال اسپیرال گرد – قسمت دوم

folder_openعرضه کانال اسپیرال
commentبدون دیدگاه

در پست پیشین خود قسمت اول مقاله « فاکتور HVAC: سیستم کانال کشی با کانال اسپیرال گرد » را برایتان منتشر کردیم (لینک قسمت اول مقاله). حال در اینجا توجهتان را به خواندن قسمت دوم و پایانی این مقاله جلب می‌کنیم.

 

برای خرید و مشاوره در زمینه انواع هواکش صنعتی و کانال اسپیرال سرکان تهویه کنار شماست.
۰۹۱۲۴۲۲۰۲۶۱
برای ارتباط در تلگرام کلیک کنید
برای ارتباط در اینستاگرام کلیک کنید

 

مونتاژ آسان کانال اسپیرال

مونتاژ آسان کانال اسپیرال

 

بر اساس اعلام انجمن مهندسان گرمایش، برودتی و تهویه مطبوع آمریکا (ASHRAE)، طراحان سیستم می‌توانند با استفاده از سیستم کانال کشی با کانال اسپیرال گرد، در مقایسه با کانال‌های چهارگوش متعارف به سرعت‌های هوای بیشتری دست یابند. این کار را می‌توان با عملکرد آکوستیکی پایین‌تری نسبت به کانال مستطیل شکل انجام داد. سرعت بالاتر، طرح‌های بازیابی استاتیک برای سیستم‌های فعلی با هزینه‌های VAV نصب پایین‌تر، گزینه‌های پیشرفته و مناسبی هستند.

 

برای کسب اطلاعت در زمینه فروش و تولید هواکش صنعتی روی کلمه کلیک کنید.
 

تصویری از کانال اسپیرال و اتصالات

کانال اسپیرال و اتصالات

 

جنبه مثبت دیگر کانال اسپیرال

 

یکی دیگر از جنبه‌های مثبت سیستم کانالهای اسپیرال گرد آن است که می‌توان آن را برای استفاده از سرعت‌های بالاتر بدون فشارهای استاتیک بالاتر فن بیرونی طراحی کرد. میزان افت فشار اتصالات در کانال اسپیرال گرد از کانال مستطیل شکل کمتر است. از آنجایی که افت فشار در اتصالات کانال درصد زیادی از اتلاف‌های اصطکاکی سیستم کانال کشی را شامل می‌شود، یک سیستم در خریدکانال اسپیرال گرد پرسرعت با بازیافت استاتیک بالا را می‌توان در یک فشار استاتیک مساوی و حتی پایین‌تر از سیستم کانال کشی مستطیل شکل متعارف طراحی کرد.

 

تولید و انبار کانال اسپیرال

تولید و انبار کانال اسپیرال

 

استفاده از استراتژی‌های کنترل دیجیتال مستقیم

 

با استفاده از استراتژی‌های کنترل دیجیتال مستقیم (DDC) در خرید کانال اسپیرال می‌توان مزایای کارآمدی سیستم را بیش از گذشته ارتقا داد. برای مثال، در خصوص کنترل‌های DDC/VAV، با شناسایی باکس VAV در سیستم که به بیشترین میزان فشار استاتیک نیاز دارد و سپس کنترل فن برای فراهم کردن همان مقدار فشار استاتیک و نه بیشتر از آن می‌توانیم فشار فن را بهینه‌سازی کنیم.
این استراتژی، در مقایسه با سیستم بدون بهینه‌سازی می‌تواند منجر به صرفه‌جویی ۲۰ تا ۴۰ درصدی شود.
یک خبر خوش برای اپراتورها آن است که برای باکس‌های VAV قدیمی که به‌طور پنوماتیک کنترل می‌شوند نیز روش‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای وجود دارند که بتوانند از این فناوری استفاده کنند. در این میان، سیستم‌های خودکار سازی متعددی می‌توانند استراتژی‌های کنترل پیشرفته مانند بهینه‌سازی فشار فن را فراهم کنند.

 

مونتاژ آسان کانال اسپیرال

مونتاژ آسان کانال اسپیرال

 

کانال اسپیرال جایگزین مناسبی برای کانال مستطیل شکل

 

سیستم اسپیرال جایگزین مناسبی برای سیستم کانال مستطیل شکل در بسیاری از ساختمان‌ها و تأسیسات با عملکرد بالاست که طراحان در حال بررسی طرح‌های VAV برای آن‌ها هستند و در هزینه‌های اولیه و چرخه عمر باعث صرفه‌جویی هنگفت می‌شوند.
این رویکرد را می‌توان با کنترل‌های پیشرفته و گزینه‌های خدمات هوشمند برای بهینه‌سازی عملکرد در سرتاسر عمر یک ساختمان یا تأسیسات ترکیب کرد.

 

کانال اسپیرال در مقابل کانال مستطیل شکل

کانال اسپیرال در مقابل کانال مستطیل شکل

 

شرکت سرکان تهویه در این قسمت مزایای استفاده از خرید کانال اسپیرال گرد و سیستم کانال کشی آن در مقایسه با کانال مستطیل شکل را به‌طور خلاصه و مفید برایتان توضیح داده است.
این یک مقاله دو قسمتی است و ادامه آن را می‌توانید در پست بعدی ما بخوانید.
برای آگاهی از قیمت و یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و با آن‌ها مشورت کنید.

نظرها و پیشنهادهای سازنده خود را برایمان بفرستید.

 

تصویری از کانال مستطیل شکل

کانال مستطیل شکل

 

لینک مقاله منبع:

https://facilityexecutive.com/2013/09/hvac-factor-spiral-round-ductwork/

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست