رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


ایرواشرها

به دلیل افزایش آلودگی هوا و در نتیجه بیشتر شدن میزان آلاینده‌های موجود در آن، استفاده از دستگاه ایرواشر و نیز دستگاه تصفیه هوا تا حد زیادی افزایش یافته است.

دستگاه ایرواشر و دستگاه تصفیه هوا برای افرادی که از مشکلاتی مانند آسم و حساسیت‌های ناشی از باکتری‌ها و سایر آلاینده‌های موجود در هوا رنج می‌برند، بسیار عالی است؛ زیرا سیستم فیلتراسیون در دستگاه ایرواشر و تصفیه کننده هوا ریزترین ذرات گردوغبار موجود در هوا را که می‌توانند شروع‌کننده این مشکلات باشند، از هوا می‌گیرند. به‌هرحال، بااینکه دستگاه ایرواشر و دستگاه تصفیه هوا ریسک ابتلا و قرارگیری در معرض این مواد حساسیت‌زا را به حداقل می‌رسانند، بهتر است شما نیز تدابیر و اقدامات پیشگیرانه و ضروری را انجام دهید تا از ابتلا به حملات آسم و یا حساسیت در امان باشید. به‌علاوه، این دستگاه‌ها با از بین بردن میکروب‌های بیماری‌زا که در هوا وجود دارند، جلوی ابتلای افراد به بیماری را می‌گیرند.

 

دستگاه ایرواشر

ایرواشر – یکی از تجهیزات سیستم HVAC

 

چگونه از دستگاه ایرواشر و دستگاه تصفیه هوا استفاده کنیم؟

 

ابتدا، دستگاهی را باید انتخاب کنید که با شرایط محیطی که قرار است در آن استفاده شود، همخوانی داشته باشد. به‌طورمعمول، همراه با دستگاه ایرواشر و دستگاه تصفیه هوا، توصیه‌هایی نیز ارائه می‌شوند که با خواندنشان می‌توانید اتاق و فضای مناسب برای استفاده از آن‌ها را انتخاب کنید. در هنگام استفاده از این دستگاه‌ها، درها و پنجره‌ها را باز نگه دارید؛ زیرا زمانی که هوا به‌طور مداوم در حال ورود و خروج در محیط باشد، این تجهیزات نمی‌توانند به‌خوبی کار کنند. دستگاه تصفیه هوا یا دستگاه ایرواشر خود را در نزدیکی یک منبع مشهور آلودگی هوا مانند کانال‌های هوا قرار دهید. در پایان، جلوی فیلترهایشان را مسدود نکنید. همواره مطمئن شوید که خروجی هوا در چند قدمی اشیای نزدیک باشد.

 

دستگاه ایرواشر و دستگاه تصفیه هوا چطور کار می‌کنند؟

 

دستگاه تصفیه هوا چند فیلتر دارد که هوا از میانشان عبور می‌کند. این فیلترها معمولاً جذب‌کننده‌هایی دارند که آلاینده‌های مضر را از هوا می‌گیرند. امروزه، اکثر فیلترهای دستگاه‌های تصفیه هوا می‌توانند تا ۹۷ درصد آلاینده‌های موجود در هوا را بگیرند و بنابراین، خطر ابتلا به بیماری‌های ناشی از این آلاینده‌ها تا حد بسیار زیادی افت می‌کند. بسیاری از انواع این فیلترها را می‌توانید با آب یا با استفاده از جاروبرقی تمیز کرده و در نتیجه مدت بیشتری نگه دارید. به‌هرحال، برخی از انواع آن‌ها را باید هر چند ماه یک بار تعویض کنید تا نتایج مطلوبی بگیرید.

 

یکی از مدلهای دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر صنعتی

 

نقص این فیلترها این است که ممکن است نشتی ازن داشته باشند که این مقدار در ابتدا کم است و می‌تواند در درازمدت خطرهای زیادی را برای سلامت افراد ایجاد کند. این مشکل باعث شده است تولیدکنندگان جایگزین سالم‌تری را تولید کنند. فیلترهای HEPA رایج‌ترین فیلترهایی هستند که امروزه به کار می‌روند. این فیلترها می‌توانند ریزترین آلاینده‌ها را به‌راحتی از هوا جدا کنند.

جدیدترین انواع دستگاه ایرواشر و دستگاه تصفیه هوا، با استفاده از فناوری آب الکترولیز شده که آب شیر معمولی را تبدیل می‌کند، تا حد ۹۹ درصد میکروب‌ها، باکتری، ذرات گردوغبار، مواد حساسیت‌زا، بوهای نامطبوع، قارچ و کپک و VOCها (ترکیبات ارگانیک فرّار) را بدون ایجاد ازن مضر از بین می‌برند. این مدل‌های دستگاه ایرواشر می‌توانند با یک مخزن پر آب تا مدت ۱۲ ساعت به‌طور پیوسته کار کنند.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

ایرواشر

 

با توجه به مطالبی که تا اینجا توضیح دادیم، دستگاه ایرواشر و دستگاه تصفیه هوا می‌توانند کیفیت هوای موجود در خانه (یا هر تأسیسات دیگری) را تا حد زیادی بهبود بخشند. هوای  خروجی از این دستگاه‌ها بدون آلودگی و میکروب است که بهره‌وری را افزایش و میزان ابتلا به بیماری را کاهش می‌دهند.

 

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر صنعتی

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور،
در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد دستگاه ایرواشر برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان
محترم فراهم کرده است.
اگر در مورد این محصولات به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده است که اطلاعات
و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد. برای این کار کافی است با استفاده از بخش تماس با ما با
کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود. برای سفارش
محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

لینک مقاله منبع:

http://ezinearticles.com/?Benefits-of-Air-Washers&id=6181147

 

تماس بگیرید