رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


دستگاه هواساز

 

دسته مطالب مشابه: عرضه دستگاه هواساز

 
شرکت سرکان تهویه در این مقاله ، اطلاعات مفیدی در مورد محصول دستگاه هواساز که یکی از تجهیزات ضروری و بسیار مهم سیستم HVAC است، فراهم کرده است.

جهت استعلام محصول و قیمت با شماره ۰۹۱۲۴۲۲۰۲۶۱ تماس بگیرید.

 

دستگاه هواساز

 
هواساز یا دستگاه هواساز (که در بیشتر وقت‌ها به‌اختصار لاتین AHU هم نامیده می‌شود)، دستگاهی است که برای به جریان انداختن و تنظیم هوا به‌عنوان بخشی از سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع هوا یا سیستم HVAC استفاده می‌شود.
دستگاه هواساز معمولاً محفظه فلزی بزرگی است که یک دمنده، عناصر گرمایش یا سرمایش، قفسه‌ها یا اتاقک‌های فیلتر، میرا کننده‌های صدا و چند دمپر
در آن قرار دارند.
معمولاً دستگاه هواساز را به یک کانال‌کشی سیستم تهویه متصل می‌کنند که هوای تهویه شده را در سرتاسر قسمت‌های ساختمان توزیع کرده و سپس به‌سوی دستگاه بازمی‌گرداند.
گاهی اوقات، هواساز هوا را به‌طور مستقیم و بدون کانال‌کشی در ساختمان توزیع کرده و بازمی‌گرداند.

 

نمونه ای از یک دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 
هواسازهای کوچک، که برای استفاده‌های محلی به کار می‌روند، واحدهای ترمینال نامیده می‌شوند و ممکن است شامل یک فیلتر هوا، سیم‌پیچی و دمنده شوند؛ این واحدهای ترمینال منفرد، کویل‌های دمنده یا واحدهای فن کویل نامیده می‌شوند.
یک هواساز بزرگ که هوای بیرون را به میزان %۱۰۰ تهویه می‌کند و هوا را دوباره به جریان نمی‌اندازد، به نام واحد هوای جبرانی (makeup air unit) یا به‌ اختصار لاتین MAU نامیده می‌شود.
دستگاه هواساز که برای استفاده در فضای بیرون طراحی شده است و معمولاً در پشت‌بام قرار داده می‌شود، واحد پکیجی (packaged unit) یا به‌اختصار لاتین PU یا واحد پشت‌بامی rooftop unit یا RTU نامیده می‌شوند.

 

نمونه ای از دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

 

ساختار دستگاه هواساز

 
معمولاً هواساز در حول یک سیستم قالب با پانل پرشده از فلز ساخته می‌شوند تا ساختارش با پیکربندی قطعات دیگر متناسب شود.
قالب ممکن است در ساده‌ترین شکل خود از کانال یا قوطی‌های فلزی و با پانل‌های یک‌لایه پرشده از فلز ساخته شود.
معمولاً این قسمت فلزی را گالوانیزه می‌کنند تا مدت زیادی بتواند از آن محافظت کند. برای دستگاه‌هایی که قرار است در فضای بیرون استفاده شوند،
معمولاً از یک درپوش مقاوم در برابر آثار باد و باران و غیره استفاده می‌کنند و درزهای آن را نیز می‌گیرند.

 

فیلتر هواساز

فیلتر

 

دستگاه هواساز بزرگ معمولاً از یک سیستم قالب فولادی با قوطی مربع شکل ساخته می‌شوند که پانل‌های پرشده از فلز دوجداره و عایق‌بندی شده دارند. این ساختارها موجب کاهش اتلاف حرارتی و یا جذب حرارت دستگاه هواساز شده و سروصدای آن را نیز میرا می‌کنند.
دستگاه‌های هواساز بزرگ‌تر ممکن است چندین متر طول داشته باشند و در یک شیوه مقطعی تولید می‌شوند؛ بنابراین، ممکن است برای استحکام
و قدرت بیشتر آن ریل‌هایی با پایه قوطی فلزی در زیر دستگاه ساخته شوند.
در هر مکانی که به تأمین و استخراج هوا به میزان یکسان برای یک سیستم تهویه متعادل نیاز باشد، معمولاً دستگاه‌های هواساز تأمین و استخراج را به هم متصل می‌کنند و این کار را یا با یک پیکربندی پهلوبه‌پهلو انجام می‌دهند یا یک پیکربندی پشته‌ای.

 
 

مطالب مرتبط:

تجهیزات هواساز

اطلاعات بیشتر از دستگاه هواساز

مزایا و معایب ایرواشر صنعتی

انواع هواکش صنعتی خرید(فروش)

 
 

تصویر شماتیک عملکرد دستگاه هواساز

شماتیک عملکرد دستگاه هواساز

 
شرکت سرکان تهویه در اینجا اطلاعات مفیدی را در مورد دستگاه هواساز برای مشتریان و کاربران عزیز منتشر کرده و اطلاعاتی در مورد این محصول فراهم کرده است. اما در صورت وجود هر گونه ابهام درباره این محصول یا برای سفارش آن، می‌توانید از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس بگیرید.
منتظر خواندن ادامه این مقاله مفید در بخش‌های بعدی مقاله‌های ما باشید. اطلاعات خوبی را برایتان فراهم کرده‌ایم.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Air_handler

 

تماس بگیرید