رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


نمایی از دستگاه هواساز

تمامی محیط‌های صنعتی و نیز مسکونی همواره به هوای تازه، بدون آلودگی نیاز دارند که در کنار این موارد، دمای آن نیز کنترل شده باشد. این ویژگی‌ها، مبنای یک محیط سالم و مناسب برای عملکرد بهتر را تشکیل می‌دهند. به طور کلی، در محیط‌های صنعتی مختلف تجهیزات متعددی مانند دستگاه‌های تهویه مطبوع، دستگاه‌های گرمایش و تهویه نصب می‌شوند تا بتوانند کیفیت هوا را به خوبی کنترل کنند. یکی از تجهیزات ضروری که باید در کنار این دستگاه‌ها استفاده شود، دستگاه هواساز یا AHU است. دستگاه هواساز دستگاه مهمی است که می‌تواند کیفیت هوا را طبق نیازهای شما کنترل کرده و بهبود بخشد. امروزه، بسیاری از تولیدکنندگان دستگاه هواساز این دستگاه را با ظرفیت‌های متنوع و ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند سیستم‌های شناسایی دود و ویژگی‌های دیگر تولید می‌کنند.

 

دستگاه هواساز

 

دستگاه هواساز یا AHU از طریق ادغام واحدهای کارکردی مختلفی طراحی می‌شود که هر یک کارهای ویژه‌ای را انجام می‌دهند. اگر قصد دارید از دستگاه هواساز در محیط تجاری یا مسکونی خود استفاده کنید، در این قسمت اطلاعاتی مقدماتی را برایتان فراهم کرده‌ایم تا با کاربرد آن بیشتر آشنا شوید.

 

اطلاعاتی در مورد اجزای مختلف دستگاه هواساز

 

اتاقک ترکیب

درست مانند دستگاه‌های تهویه مطبوع که در خانه‌ها استفاده می‌شوند، عامل تهویه کار تهویه و تنظیم دمای هوای سرد یا گرم را انجام می‌دهد. اجزایی مانند کویل‌های گرمایش و کویل‌های سرمایش برای دستیابی به سطح دمای مطلوب استفاده می‌شوند. عناصری مانند آب در دمای بالا، جریان هوای گرم یا سرد و آب سرد نیز معمولاً در این قسمت به کار می‌روند.

 

نمونه ای از دستگاه هواساز

یکی از مدلهای دستگاه هواساز

 

فیلتر

فیلترهای دستگاه هواساز، هوای محیط اطراف را پاک‌سازی می‌کنند. دستگاه هواساز چند فیلتر دارد که گردوغبار و سایر آلاینده‌های هوا را از آن جدا می‌کنند. جریان هوایی که از فیلترها خارج می‌شود، به طور کامل خشک و بهداشتی است.

 

فیلتر هواساز

فیلتر هواساز

 

رطوبت زا

همان‌طور که از نامش پیداست، وظیفه این قسمت مرطوب کردن هواست. در مواردی که در نتیجه گرمایش مرتب هوای بسیار خشکی ایجاد می‌شود، اجزای رطوبت زا حجم رطوبت را متعادل و تنظیم می‌کنند.

 

نمونه ای از یک دستگاه هواساز یا AHU

دستگاه هواساز یا AHU از اجزای سیستم تهویه مطبوع

 

دمنده

این قسمت از دستگاه هواساز هوا را در محیط به جریان می‌اندازد. ممکن است برای بهتر شدن این کار، در دستگاه هواساز از چند دمنده استفاده شود.

علاوه بر این اجزای اصلی، دستگاه هواساز اجزای کوچک‌تری مانند میرا کننده‌های صوتی، لرزه‌گیر، دستگاه بازیافت حرارتی، دستگاه‌های کنترل فشار داکت و سیستم‌های شناسایی دود نیز دارد. تمامی این اجزا برای اطمینان از عملکرد بهینه دستگاه اهمیتی یکسان دارند. با توجه به کاربرد، اندازه‌ها، شکل‌ها و انواع نصب مختلفی از دستگاه هواساز وجود دارند.

 

دستگاه هواساز

هواساز

 

پیش از تماس گرفتن با شرکت تولید کننده دستگاه برای خرید آن، بهتر است اول نیازمندی‌های خود را بشناسید. برای محیط‌هایی که می‌توان از دستگاه‌های کوچک‌تر استفاده کرد، یک دستگاه با ظرفیت پایین مناسب است. اگر فضای نصب آن چندان وسیع نیست، می‌توانید دستگاهی با اندازه و شکل فشرده انتخاب کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط سیستم تهویه مطبوع در کشور،
در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد یکی از تجهیزات بسیار مهم سیستم تهویه مطبوع به نام
دستگاه هواساز برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان محترم فراهم کرده است.

اگر در این محصول بسیار مهم به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده
است که اطلاعات و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد. برای این کار کافی است با استفاده از بخش
تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود.
برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

لینک مقاله منبع:

http://ezinearticles.com/?Air-Handling-Unit—Components-and-Purchase-Considerations&id=9910619

 

تماس بگیرید