رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


دستگاه ایرواشر

در قسمت پیشین این مقاله (لینک قسمت اول)، مطالبی را در مورد دستگاه ایرواشر منتشر کردیم و در مورد آن توضیحاتی دادیم. حال در این قسمت می‌توانید ادامه آن را بخوانید.

 

دستگاه‏ ایرواشر هوای اشباع و یا هوای نزدیک به اشباع را به فضای مورد تهویه می‌فرستد و درجه حرارت هوای‏ خروجی از سیستم باید حداقل در حدود ۱۰ یا ۱۲ درجه از درجه حرارت‏ داخل مکان موردنظر پایین‌تر باشد. سیستم‏های سرد کننده‏ای تبخیری برای‏ %۱۰۰ هوای بیرونی (Full fresh Air) طراحی شده‏اند و بنابراین، برای‏ خارج کردن همان مقدار هوا از فضای مورد تهویه باید پیش‌بینی‌های لازم‏ انجام شود، زیرا در غیر این صورت، رطوبت‏ هوا تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.

دستگاه ایرواشر محفظه‌هایی فولادی به شکل مکعب دارد که از سمت بالا(سقف) و سطوح جانبی(دیواره‌ها) بسته شده‌اند. معمولاً محفظه دستگاه ایرواشر را بر روی تشت کم عمقی از جنس فولاد یا بتن با آب‌بندی کامل‏ نصب می‌کنند. در انتهای مسیر ورودی هوا به بستر دستگاه ایرواشر، چند موج گیر ورودی  نصب می‏شوند تا علاوه بر یکسان کردن سرعت هوا در این محفظه، مقدار آب اسپری را که در اثر جریان‏های هوا به عقب برگردانده‏ می‏شوند،  به کمترین میزان ممکن برسانند.

 

یکی از مدلهای دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر

 

با نصب دو بانک اسپری آب و آرایش‏ همگون و متقارن نازل‏ها در قسمت محفظه دستگاه ایرواشر می‏توان به توزیع یکسان قطرات اسپری آب در درون محفظه دست یافت. پس از تماس هوا با آب اسپری شده، آب به درون تشت‏ جمع می‌شود و سپس پمپ سیرکولاسیون آن را به بانک‏های اسپری آب‏ برمی‌گرداند.

 

نصب و  راه‌اندازی و نگهداری دستگاه ایرواشر

 

قبل از ساخت فونداسیون برای نصب دستگاه ایرواشر، انتخاب محل آن اهمیت زیادی دارد. هنگام انتخاب محل نصب دستگاه، نکات مهمی باید در نظر گرفته شوند. به‌عنوان‌مثال، محل عبور کانال‏های هوای رفت و برگشت در محل نصب کاملاً مشخص شده باشند و به‌طورکلی، طبق نقشه عمل شود. اتصال آب گرم و آب سرد به کویل گرمایی، اتصال لوله بخار، اتصال لوله‏ تخلیه آب تقطیرشده روی سطح کویل سرمایی و اتصال برق دستگاه ازجمله اتصالاتی هستند که باید با دقت و ظرافت خاص انجام‏ گیرد.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

ایرواشر

 

نگهداری از دستگاه ایرواشر

 

نگهداری از دستگاه ایرواشر مهم‌ترین قسمت را تشکیل می‏دهد که برای آن کارهای زیر باید انجام شوند:

بازدید از وضعیت تسمه‌ها و گردش فن‏ دستگاه ایرواشر

بررسی وضعیت سیرکولاسیون آب و گرم و سرد

اندازه‏گیری آمپر مصرفی دستگاه

تنظیم دمپرهای هوای تازه و برگشتی‏ و بررسی مرتب آن

کنترل و بررسی گرفتگی مسیر لوله تخلیه آب تقطیرشده روی سطوح‏ کوئل.

 

نمونه ای از دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر از اجزای سیستم تهویه صنعتی

 

برنامه نگهداری دستگاه ایرواشر

 

نگهداری هفتگی ایرواشر: بازدید از گرفتگی فیلترها

نگهداری ماهانه  ایرواشر: بازدید از وضعیت یاتاقان و شستشوی فیلترها

نگهداری شش‌ماهه ایرواشر:  بازدید و تعویض قطعات‏

 

دستگاه ایرواشر

دستگاه ایرواشر – یکی از تجهیزات سیستم HVAC

 

نتیجه

 

با توجه به نیاز می‏‌توانید از سیستم ایرواشر برای مواردی مانند رطوبت‏ زنی، رطوبت‌زدایی و یا سرمایش تبخیری استفاده کنید. علاوه بر این، با نصب‏ محفظه دستگاه ایرواشر در سیستم‏های تهویه مطبوع، به‌طور بسیار مؤثری می‏توان‏ انواع بوها و گردوغبار موجود در هوا را از آن خارج کرد. استفاده از سیستم ایرواشر برای کاربردهای صنعتی و خانگی در مقایسه با سایر سیستم‏های سردکننده بسیار مقرون‌به‌صرفه و ارزان‏تر است.

هزینه‌های نصب و راه‌اندازی و نگهداری این سیستم تبخیری‏ نیز در مقایسه با سیستم‌های دیگر باصرفه‌تر و کم‌هزینه‌تر خواهد بود و به‌طورکلی می‏‌توان گفت که در بخش انرژی مقرون‌به‌صرفه و قابل‌اعتماد و انعطاف‌پذیرند.

 

دستگاه ایرواشر صنعتی

دستگاه ایرواشر

 

شرکت سرکان تهویه

 

شرکت سرکان تهویه در اینجا اطلاعات مفیدی را در مورد  محصول مهم و مفید دستگاه ایرواشر برای مشتریان و
کاربران عزیز منتشر کرده و اطلاعاتی در مورد آن فراهم کرده است. اما در صورت وجود هر گونه
ابهام درباره این محصول یا برای سفارش آن، می‌توانید از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس بگیرید.
از شما دعوت می‌کنیم سایر مقاله‌های آموزشی ما را نیز بخوانید زیرا اطلاعات خوبی را برایتان
فراهم کرده‌ایم.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

برچسب‌ها

آشنایی با اجزای دستگاه هواساز آشنایی با دستگاه هواساز آشنایی با کاربردهای دستگاه هواساز استفاده از دستگاه هواساز در صنایع استفاده از کانال اسپیرال استفاده های دستگاه هواساز انواع دستگاه هواساز خرید دستگاه هواساز خرید کانال اسپیرال دستگاه ایرواشر چیست راه های استفاده از کانال اسپیرال شناخت اجزای دستگاه هواساز شناخت دستگاه هواساز شناخت کاربردهای دستگاه هواساز فروش دستگاه هواساز فروش کانال اسپیرال فواید استفاده از کانال اسپیرال قیمت خرید دستگاه هواساز قیمت خرید کانال اسپیرال قیمت دستگاه هواساز قیمت فروش دستگاه هواساز قیمت فروش کانال اسپیرال قیمت کانال اسپیرال مزایایا استفاده از دستگاه هواساز مزایای استفاده از دستگاه هواساز مزایای استفاده از کانال اسپیرال مزایای به کارگیری دستگاه هواساز مزیت های استفاده از کانال اسپیرال مزیت های کانال اسپیرال موارد استفاده از کانال اسپیرال هواساز ویژگی های دستگاه هواساز ویژگی های مثبت کانال اسپیرال ویژگی های کانال اسپیرال چرا باید از دستگاه هواساز استفاده کنیم چرا باید از دستگاه هواساز در صنایع استفاده شود چرا باید از کانال اسپیرال استفاده کنیم کاربرد دستگاه هواساز در سیستم تهویه کاربرد دستگاه هواساز در صنایع کاربردهای دستگاه هواساز کاربردهای کانال اسپیرال کانال اسپیرال هوا کانال اسپیرال گرد کانال گرد کانال گرد اسپیرال