رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


خرید برج خنک کننده،قیمت برج خنک کننده صنعتی

برجهای خنک کننده یا کولینگ تاور یکی از تجهیزات مهم سیستم تهویه مطبوع ساختمانها و محیط‌های صنعتی و در اصل تجهیزات خنک کردن آب و وسیله‌ای هستند که گرمای تولید شده کندانسور را به محیط آزاد منتقل می‌کنند. آب گرم خروجی از کندانسور به بالای برجهای خنک کننده پمپ می‌شود و از آنجا به تشتک برج می‌ریزد. آبی که گرم شده است، برای خنک شدن به  برجهای خنک کننده بازمی‌گردد. آب در میان برج به گردش درمی‌آید و از بالای آن به طرف پایین ریخته می‌شود. این آب در حین سقوط از درون پوشش‌های داخلی برج با هوا برخورد کرده و گرمای خود را به هوا می‌دهد.

 

نمونه ای از برجهای خنک کننده

برج خنک کننده

 

برجهای خنک کننده یک سیستم توزیع و پخش آب گرم در خود دارند. این سیستم، آب را به صورت یکنواخت روی شبکه مشبک نزدیک به هم می‌پاشد. در اصطلاح، به این شبکه‌ها آکنه یا پر کننده گفته می‌شود. در این میان، آکنه‌ها آب سرازیر شده از بالای برج را با هوایی که از میان آن حرکت می‌کند کاملاً مخلوط می‌کنند؛ به طوری که آب به واسطه نیروی ثقل خود به صورت یک قطره از یک آکنه به سطح آکنه دیگر می‌ریزد. هر چند در این برج‌ها مقداری از حرارت محسوس آب به هوا منتقل می‌شود، ولی تقریباً اثر خنک کنندگی به طور کامل از تبخیر قسمتی از آب اسپری شونده در برج حاصل ناشی می‌شود. بخار ایجاد شده از فرایند تبخیر در برج به وسیله جریان هوایی که یک دمنده ایجاد می‌کند از برجهای خنک کننده خارج می‌شود. از آنجایی که دما و رطوبت هوای برج افزایش می‌یابد، بدیهی است که میزان تاثیر  برجهای خنک کننده تا حد زیادی به درجه حرارت مرطوب هوای ورودی بستگی دارد و با کاهش آن افزایش می‌یابد.

 

تصویری از برج خنک کننده

برج خنک کننده

 

مطالب مرتبط:

نحوه تولید هواکش صنعتی

دستگاه هواساز

 

عوامل دیگر مؤثر بر عملکرد  برجهای خنک کننده

 

عوامل دیگری که عملکرد برجهای خنک کننده را تحت تاثیر قرار می‌دهند عبارت‌اند از:

  1. سطح و زمان تماس آب و هوا
  2. سرعت هوای عبوری از برج
  3. جهت جریان هوا نسبت به سطح تماس آب ( هم سو و غیر هم سو)

 

قطره‌گیر برج خنک کننده

قطره‌ گیر برج خنک کننده

 

سطح تماس آب با هوا شامل :

  1. سطح آب در تشتک برج
  2. کلیه سطوح خیس شده در برج
  3. سطح کل قطرات آب پاشیده شده در برج می‌شود.

از نظر تئوری، پایین‌ترین دمای قابل حصول برای آب در  برجهای خنک کننده دمای مرطوب هوای ورودی است که در آن شرایط، هوای خروجی از بخار آب  اشباع خواهد بود اما در بسیاری از موارد، دمای آب خروجی از برج ۴ تا ۵٫۵ درجه سانتی گراد از دمای مرطوب هوای ورودی بیشتر است؛ بنابراین، هوای خروجی از برج همواره مقداری از حالت اشباع پایین‌تر خواهد بود.

نکته: هر چه دمای مطلوب هوای ورودی  برجهای خنک کننده کمتر باشد، راندمان برج افزایش می‌یابد؛ بنابراین، در مناطق مرطوب کندانسور آبی مقرون به صرفه نیست و از کندانسور هوایی استفاده می‌شود.

 

تصویری از یک برج خنک کن

برج خنک کن

 

شرکت سرکان تهویه

 تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور،
در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد برجهای خنک کننده برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان
محترم فراهم کرده است.

اگر در مورد این محصول مهم  به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده است که اطلاعات و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد.
برای این کار کافی است با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود.
برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

تماس بگیرید