رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


قیمت برج خنک کننده یا برج خنک کن

 

دسته مطالب مشابه: عرضه برج خنک کننده
 
برج خنک کننده یک مبدل حرارتی ویژه است که در آن هوا و آب در تماس مستقیم با یکدیگر قرار می‌گیرند تا دمای آب کاهش یابد. زمانی که این کار انجام می‌شود، مقدار کمی از آب بخار می‌شود که باعث کاهش دمای آبی می‌شود که قرار است در میان برج خنک کننده به گردش درآید.
آبی که به‌واسطه یک فرآیند صنعتی یا به‌وسیله کندانسور تهویه مطبوع گرم شده است، از طریق لوله به میان دستگاه برج خنک کننده پمپاژ می‌شود.
آب از طریق نازل‌ها به داخل مخزن مواد که «فیل» نام دارد و جریان آب از میان برج خنک کننده را نشان می‌دهد، پاشیده شده و تا جایی که امکان دارد سطح آب را  در تماس با هوا قرار می‌دهد.
زمانی که آب از طریق برج خنک کننده جریان می‌یابد، در معرض هوا قرار می‌گیرد که به وسیله یک فن که با نیروی موتور کار می‌کند، به داخل برج کشیده می‌شود.
وقتی که آب و هوا با هم برخورد می‌کنند، مقدار کمی از آب بخار می‌شود که یک عمل خنک‌سازی رخ می‌دهد.
سپس آب خنک شده به‌سوی کندانسور یا تجهیزات فرآوری پمپاژ می‌شود که در آنجا حرارتش جذب می‌شود.
سپس آب بار دیگر به داخل برج پمپاژ می‌شود تا یک بار دیگر خنک شود.

 

انواع برج خنک کننده

 

تمامی برج‌های خنک کننده برای همه کاربردها مناسب نیستند. این برج‌ها در چندین نوع مختلف طراحی و ساخته می‌شوند که اندازه‌های فراوانی هم از این دستگاه وجود دارند.
هنگامی‌که قصد دارید برج خنک کننده مناسبی را برای اهداف و منظورهای پروژه‌های خود انتخاب کنید، باید با اندازه‌های مختلف این دستگاه و نیز مزایا و محدودیت‌های آن آشنایی کافی داشته باشید.
در فهرست این محصول، اطلاعات مختصری در مورد آن آورده شده تا به شما کمک کند دستگاه مناسب را برای منظور خود انتخاب کنید.

 

برج خنک کننده

برج خنک کننده

 

برج خنک کننده با جریان عرضی

 

در این نوع برج‌ها، آب به‌طور عمودی از میان فیل جریان پیدا می‌کند درحالی‌که هوا به‌طور افقی و در امتداد جریان آب در حال افتادن جاری می‌شود.
به همین دلیل، لازم نیست که آب از میان سیستم توزیع عبور کند و امکان استفاده از حوضچه‌های توزیع آب گرم جریان گرانشی را که در بالای واحد و روی فیل قرار داده‌شده‌اند، فراهم می‌کند.

 

برج خنک کننده جریان معکوس

 

برج‌های جریان معکوس به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که هوا به‌طرف بالا و به‌طور عمود و مخالف جهت جریان آبی که در حال افتادن به داخل فیل است، جریان می‌یابد.
به دلیل وجود این نوع جریان هوای عمودی، امکان استفاده از حوضچه‌های جریان گرانشی که معمولاً در برج‌های جریان معکوس قرار دارند، وجود ندارد.
در عوض، در این نوع برج‌ها از سیستم‌های اسپری پرفشار از نوع لوله‌ای برای پاشاندن آب به بالای فیل استفاده می‌شود.
ازآنجایی‌که آب باید بتواند از میان سیستم اسپری عبور کند، لوله‌ها و نازل‌ها باید بیشتر از هم دور باشند تا جریان هوا را محدود نکنند.

 

تصویری از برج خنک کننده

نمایی از برج خنک کننده

 

فن مکنده در مقابل فن دمنده

 

برج خنک کننده با فن مکنده فن‌هایی دارد که معمولاً در بالای دستگاه سوار شده‌اند و هوا را از میان فیل به‌سوی خود می‌کشند.
در مقابل، دمنده‌هایی که در پایه دریچه ورودی هوا در برج‌های خنک کننده با فن دمنده قرار دارند، هوا را به سمت جلو می‌رانند.
 
 

مطالب مرتبط:

دستگاه هواساز سرکان تهویه

انواع دستگاه های ایرواشر و سیستم‌های تهویه و کاربرد آن‌ها

تولیدات هواکش صنعتی

 
شرکت سرکان تهویه امیدوار است با خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی را به دست آورده باشید.
اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری به دست آورید، درنگ نکنید! با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره بخواهید. از همین بخش می‌توانید محصول مورد نظر خود را هم سفارش دهید.

 
 

تماس بگیرید