رفتن به بالا

تلفن : 09124220261


قیمت برج خنک کننده قطعات برج خنک کننده یا برج خنک کن

در دنیای امروز، برج خنک کننده به یکی از تجهیزات ضروری در بسیاری از محیط‌های صنعتی تبدیل شده است.
اکنون بسیاری از فرآیندهای تولیدی در سرتاسر جهان به‌عنوان یکی از اجزای داخلی خود به سرمایش نیاز دارند؛ بنابراین، اکنون نمی‌توان یک فرآیند صنعتی یا تولیدی بدون این تجهیزات را تصور کرد.
برج خنک کننده بر اساس سرمایش تبخیری کار می‌کند که باعث می‌شود آب در معرض هوای محیط قرار گیرد.
این امر باعث تبخیر جزئی آب و در نتیجه، موجب سرمایش می‌شود.
برج خنک کننده برای فرآیندهای صنعتی که برای مدتی طولانی به سرمایش نیاز دارند، گزینه‌ای عالی است. برخی از فرآیندهای صنعتی که به سرمایش نیاز دارند، صنایعی مانند تولید برق، تولید قند و شکر، تهویه مطبوع، تبرید، تولید فولاد، پالایش نفت و صنایع فراوان دیگر هستند.

 

نمونه ای از یک برج خنک کننده

برج خنک کننده

 

تاریخچه‌ای در مورد برج خنک کننده

 

انقلاب صنعتی، روند تولید صنعتی را در سرتاسر جهان سریع‌تر کرد و پیچیدگی‌ها و مشکلات ناشی از گرما را که محصول جانبی بسیاری از فرآیندهای تولیدی بود، افزایش داد.
مهم‌ترین مشکلی که مهندسان و تکنسین‌ها با آن مواجه بودند، از بین بردن گرما بود. این امر به توسعه اولین نمونه‌های ابتدایی این برج‌ها منجر شد.
این برج‌ها در اصل از چوب ساخته می‌شدند. به هر حال، پیشرفت‌های اخیر در فناوری باعث توسعه و ساخت برج خنک کننده از فیبرهای پلاستیکی تقویت شده (FRP) و بتن سیمان مسلح (RCC) نیز شده است.

 

تصویری از یک برج خنک کننده

برج خنک کن

 

امروزه، در بسیاری از محیط‌های صنعتی سرتاسر جهان از برج خنک کننده استفاده می‌شود.
برج خنک کننده تجاری نیز رایج است، زیرا برخلاف چند سال گذشته خنک‌سازی مکان نیز علاوه بر خنک‌سازی فرآیند به یک ضرورت تبدیل شده است. کیفیت آبی که در برج خنک کننده استفاده می‌شود نیز اهمیت زیادی دارد.
اگر این آب به طوری نادرست استفاده شود، می‌تواند باعث تولید انواع باکتری‌ها و جلبک‌ها شود که بعدها سلامت کارکنان را به خطر خواهد انداخت.
علاوه بر این، اگر آب به‌درستی تصفیه نشود، می‌تواند باعث زنگ‌زدگی و پوسیدگی تجهیزات شود.
برج خنک کننده انرژی زیادی مصرف می‌کند؛ بنابراین، صاحبان صنایع سعی می‌کنند تا جایی که امکان دارد از فن کمتر استفاده کنند و برج‌ها را کمتر از آب پر کنند و بیشتر به فرآیند سرمایش طبیعی اتکا می‌کنند.

تصویری از برج خنک کننده

برج خنک کننده

 

کیفیت برج خنک کننده

 

اکنون بسیاری از برج‌های خنک کننده که در قسمت‌های مختلف جهان استفاده می‌شوند، در سطح جهانی هستند.
اکثر تولیدکنندگان برج خنک کننده به کیفیت محصول خود اهمیت زیادی می‌دهند و برای تولید برخی از بهترین تجهیزات خود در صنایع، گواهینامه ISO دریافت کرده‌اند.
بسیاری از کشورهای تولیدکننده برج خنک کننده این محصول را به سایر کشورها نیز صادر می‌کنند.
اکثر تولیدکنندگان این محصول، برای تولید آن از تجهیزات و مواد استاندارد استفاده می‌کنند.
بازرسان کنترل کیفیت نیز تولید بدون نقص این محصولات را تضمین می‌کنند. به طور خلاصه، برج خنک کننده می‌تواند نیازهای صنایع مختلف را تا حد زیادی که برایشان قانع‌کننده باشد، برآورده کنند.

 

مطالب مرتبط:

عرضه برج خنک کننده

تولیدات هواکش صنعتی سرکان تهویه

تماس بگیرید