اهمیت وجود قطره گیر برج خنک کننده

folder_openعرضه قطره گیر برج خنک کننده
commentبدون دیدگاه

در این مقاله قصد داریم اهمیت وجود قطره گیر برج خنک کننده را بررسی کنیم. اگر با اجزا و قطعاتی که موجب می‌شوند برج خنک کننده کار کند آشنایی خوبی داشته باشید، می‌توانید کارها و اقداماتی را که برای نگهداری از آن لازم‌اند، به‌خوبی انجام دهید. با نگهداری و مراقبت منظم از برج خنک کننده میزان اتلاف و هدر رفتن آب و مصرف انرژی آن کاهش می‌یابد و عمر تجهیزاتتان هم افزایش می‌یابد.

 

برای خرید و مشاوره در زمینه انواع هواکش صنعتی و برج خنک کننده سرکان تهویه کنار شماست.
۰۹۱۲۴۲۲۰۲۶۱
برای ارتباط در تلگرام کلیک کنید
برای ارتباط در اینستاگرام کلیک کنید

 

برج خنک کننده دستگاهی است که برای عملکرد خود از قطعات مختلف و متنوعی استفاده می‌کند.
از مخزن‌ها گرفته تا نازل‌ها، مجموعه مرتبی از قطعات در آن وجود دارند که وقتی فرآیند طبیعی سنتز تبخیر رخ می‌دهد، نقش خود را به‌خوبی ایفا می‌کنند.
 

نمایی از برج خنک کننده تبخیری هوا

برج خنک کننده مکعبی

 
فرآیند سنتز تبخیر برای تکمیل شدن به یک «کار و تلاش گروهی» بین قطعات نیاز دارد؛ بنابراین، بهتر است همواره مطمئن شوید که تمامی قطعات با هماهنگی کار می‌کنند، زیرا این هماهنگی برای برج خنک کننده اهمیت بسیار زیادی دارد.
یکی از قطعات حیاتی و بسیار مهم برج خنک کننده، قطره گیر برج خنک کننده است.
در این مقاله قصد داریم قطره گیر برج خنک کننده را به‌طور خلاصه برایتان معرفی کنیم تا با ساختار و نحوه عملکرد آن آشنا شوید.

 

تصویری از یک قطره گیر برج خنک کننده

قطره گیر برج خنک کننده

 

قطره گیر برج خنک کننده چیست؟

 
قطره گیر برج خنک کننده قطعه‌ای است که نمی‌گذارد قطره‌های آب تخلیه‌شده از برج خنک کننده در هوا به دام بیفتند و درنتیجه میزان هدر رفتن آب از برج را به کمترین میزان می‌رساند.
آن‌ها جهت جریان هوا در سرتاسر برج را تغییر می‌دهند تا مانع حرکت قطره‌های آب به سمت بالا شوند و از این طریق می‌توانند موجب کاهش هدر رفتن آب شوند.
وجود آب برای عملکرد برج خنک کننده اهمیت زیادی دارد و بنابراین، کاهش اتلاف آب می‌تواند موجب صرفه‌جویی بالایی شود.
بهتر است همواره مطمئن باشید که قطره گیر با کیفیت بالایی روی این دستگاه خود نصب کرده‌اید تا این دستگاه هم عمر طولانی‌تری داشته باشد و هم کارآمدی آن بالاتر رود و علاوه بر این‌ها، در طول زمان صرفه‌جویی زیادی برایتان به دنبال داشته باشد.
 

تصویری از یک قطره گیر برج خنک کننده

قطره گیر

 
در حین عملکرد تمامی دستگاه‌های برج خنک کننده مقداری آب به‌صورت تبخیر در هوای محیط از دست خواهد رفت.
به‌طورکلی، زمانی که برج خنک کننده به‌خوبی کار می‌کند، این اتلاف به شکل بخار آب خالصی است که هیچ ضرری برای محیط‌زیست ندارد. در مقابل، اتلافی که در خود مواد معدنی و شیمیایی داشته باشد، انباشته می‌شود.
گاهی اوقات این اتلاف نامطلوب آب در نتیجه خروج آب از برج خنک کننده ایجاد می‌شود. آب تصفیه‌شده که وجودشان در برج‌های خنک کننده عادی و متداول است، می‌تواند بر محیط‌زیست اطراف خود اثری منفی بگذارد.

 

قطره گیر برج خنک کننده

قطره گیر فیلم

 

قطره گیر برج خنک کننده چطور کار می‌کند

 
هدف از طراحی قطره گیر آن است که مانع خروج قطره‌های بزرگ آب از طریق جریان هوای این دستگاه شود.
آن‌ها برای انجام این کار قطره‌های گیر کرده در جریان هوا را وادار می‌کنند مسیر حرکت خود را تغیر دهند که این امر موجب کاهش سرعت آن‌ها می‌شود.
اگر قطره گیر به‌درستی نصب و نگهداری شود، جلوی خروج آب تصفیه‌شده از برج خنک کننده را می‌گیرند.
داشتن این ویژگی باعث می‌شود که اپراتور نیازی به تصفیه آب بیشتر نداشته باشد و درنتیجه موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها و کاهش آسیب به محیط‌زیست اطراف می‌شود.
بهترین انواع قطره گیر میزان اتلاف را به ۰۰۱/۰ درصد می‌رسانند.

 

برج خنک کننده یا برج خنک کن

برج خنک کننده

 

نگهداری حرفه‌ای از قطره گیر

 
برج خنک کننده را می‌توان به تعداد زیاد در یک منطقه مستقر کرد و برای آن که بتوانید آن‌ها را در میزان بالایی از کارآمدی راه‌اندازی کنید، به تلاش و نگهداری زیاد و مناسبی نیاز است.
اگر با نکات مربوط به نگهداری و راه‌اندازی و عملکرد برج خنک کننده آشنایی لازم و کافی نداشته باشید، این حجم نگهداری موردنیاز برای آن می‌تواند برایتان کمی ترسناک باشد.
اگر از تمامی قطعات آن به‌درستی نگهداری کنید و برایشان شرایط بهینه را فراهم کنید، هم شما و هم محیط کاری‌تان می‌توانید چندین سال از عملکرد مناسب و عالی برج خنک کننده بهره‌مند شوید.
درصورتی‌که برای راه‌اندازی و نگهداری از برج خنک کننده و قطره گیر برج خنک کننده به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در شرکت سرکان تهویه تماس بگیرید.

 

برج خنک کننده

برج خنک کننده

 
شرکت سرکان تهویه در این قسمت مزایای استفاده از قطره گیر برج خنک کننده را به‌طور خلاصه و مفید برایتان توضیح داده است.
برای آگاهی از قیمت و یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و با آن‌ها مشورت کنید.
نظرها و پیشنهادهای سازنده خود را برایمان بفرستید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

 

لینک مقاله منبع:

http://www.allkoteliningincaz.com/importance-drift-eliminators

 

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست