آشنایی با قطره گیر و مزایای استفاده از آن

folder_openعرضه قطره گیر برج خنک کننده
commentبدون دیدگاه

همان طور که می‌دانید، قطره گیر یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه برج خنک کننده است که  برای جلوگیری از خروج قطرات آب از آن نصب و استفاده می‌شود و علاوه بر این، مانع پخش شدن قطرات آب در برج خنک کننده می‌شود.
معمولاً قطره گیر در قسمت بالای دستگاه برج خنک کننده و بر روی پدهای تبادل حرارت نصب می‌شود و سرعت حرکت قطره‌های آب را کاهش می‌دهد و در نتیجه، از خروج آن‌ها از برج جلوگیری می‌کند.
قطره گیر باید با دقت بالایی انتخاب شود، شود، زیرا استفاده از قطره گیر مناسب می‌تواند تأثیر زیادی بر صرفه‌جویی در مصرف آب بگذارد.

 

برای خرید و مشاوره در زمینه انواع هواکش صنعتی و برج خنک کننده سرکان تهویه کنار شماست.
۰۹۱۲۴۲۲۰۲۶۱
برای ارتباط در تلگرام کلیک کنید
برای ارتباط در اینستاگرام کلیک کنید

 

نمونه ای از یک قطره گیر برج خنک کننده

قطره‌گیر برج خنک کننده

 

قطره گیر برج خنک کننده چیست؟

قطره گیر برج خنک کننده قطعه‌ای است که نمی‌گذارد قطره‌های آب تخلیه‌شده از برج خنک کننده در هوا به دام بیفتند و درنتیجه میزان هدر رفتن آب از برج را به کمترین میزان می‌رساند.
آن‌ها جهت جریان هوا در سرتاسر برج را تغییر می‌دهند تا مانع حرکت قطره‌های آب به سمت بالا شوند و از این طریق می‌توانند موجب کاهش هدر رفتن آب شوند.
وجود آب برای عملکرد برج خنک کننده اهمیت زیادی دارد و بنابراین، کاهش اتلاف آب می‌تواند موجب صرفه‌جویی بالایی شود.
بهتر است همواره مطمئن باشید که قطره گیر با کیفیت بالایی روی این دستگاه خود نصب کرده‌اید تا این دستگاه هم عمر طولانی‌تری داشته باشد و هم کارآمدی آن بالاتر رود و علاوه بر این‌ها، در طول زمان صرفه‌جویی زیادی برایتان به دنبال داشته باشد.
 
به طور کلی، راندمان قطره گیر از طریق نسبت هدر رفت قطره به نرخ جریان آب مشخص می‌شود و به عوامل مختلفی از قبیل سرعت ثابت هوا و نوع قطره گیر، روش مونتاژ المان‌های قطره گیر، طریقه نصب، محل نصب و مواردی از این قبیل بستگی دارد.

 
هواکش صنعتی از دیگر تولیدان ما (برای مشاهده کلیک کنید)
 

قطره‌گیر برج خنک کننده

قطره‌گیر برج خنک کننده

 

انواع قطره گیر لانه‌زنبوری و تیغه‌ای کولینگ تاور یا برج خنک کننده

 

تیغه‌های قطره گیر برای جلوگیری از پخش ذرات آب و از خروج آن‌ها به محیط بیرون از برج خنک‌کن استفاده می‌شوند.
قطره گیرها در دو نوع قطره گیرهای سلولی یا  لانه‌زنبوری (Cellular Type) و قطره گیرهای تیغه‌ای (Blade Type) یا قطره گیرهای پروفیلی، برای کاربردهای مختلف طراحی و تولید می‌شوند.

 

نمونه ای از یک قطره گیر برج خنک کننده / سلولی

قطره گیر برج خنک کننده / سلولی

 

قطره گیرهای شبکه‌ای (لانه‌زنبوری) به گونه‌ای طراحی می‌شوند که هر یک از سلول‌های آن به دلیل شکل سینوسی خود و تغییر  مسیر عبور جریان هوا و با ایجاد افت فشار کم، ذرات آب را روی دیواره سلول گیر انداخته و از خروج آن‌ها به همراه جریان هوا جلوگیری می‌کند.

در ساختار قطره گیرهای نوع تیغه‌ای، مجموعه‌ای از پروفیل‌های سینوسی شکل به وسیله قطره گیرهای نگه‌دارنده به یکدیگر وصل می‌شوند؛ به گونه‌ای که ماژول‌های ایجاد شده با تغییر مسیر جریان، قابلیت حذف حداکثر قطرات آب از جریان هوا را بدون صرف هزینه زیاد در انرژی و افت جریان دارند.

 

قطره گیر برج خنک کننده / لانه زنبوری

قطره گیر برج خنک کننده / لانه زنبوری

 

برخی از مزایای استفاده از قطره گیر

 
در تمامی برج‌های خنک کننده، از قطره گیر استفاده می‌شود تا میزان تلفات آب و انتشار آن‌ها را کاهش دهد.
برای جلوگیری از خروج قطرات بزرگ آب همراه با جریان هوای برج خنک کننده طراحی شده‌اند.
از ورود غبار به برج خنک کننده جلوگیری می‌کنند: قطره گیرها این کار را با انتقال مسیر هوای خروجی انجام می‌دهند.
در برج‌های خنک کننده کاهش تلفات آب و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اهمیت بسیار زیادی دارد؛ بنابراین قطره گیر نقش مهم و حیاتی را در این زمینه را ایفا می‌کند که از این پتانسیل قطره گیرها برای جلوگیری از مزاحمت برای ماشین‌ها و ساختمان‌ها و پنجره‌ها استفاده می‌شود.
برای حذف قطرات آب که از طریق فن به خارج از دستگاه پرتاب می‌شوند از قطره گیر استفاده می‌شود.

استفاده از قطره گیر در برج خنک کننده، باعث صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از خیس شدن محیط اطراف کولینگ تاور می‌شود.
 

انواع قطره گیر برج خنک کننده

 

قطره گیرها بر اساس نحوه تولید و شکل قرار گیری المانها به دو نوع تقسیم بندی می شوند:

قطره گیر فیلم (لانه زنبوری) که خودش دارای دو نوع TAP150 و DV150 است.

قطره گیر تیغه ای
 

یکی از انواع قطره گیر

قطره گیر

 

قطره گیرهای لانه زنبوری و تیغه ای کولینگ تاور

 
تیغه های قطره گیرها برای جلوگیری از پخش ذرات آب و نیز خروج آنها به محیط بیرون از برج خنک کننده استفاده می شوند.
قطره گیرها در دو نوع قطره گیرهای سلولی یا قطره گیرهای لانه زنبوری (Cellular Type) و قطره گیرهای تیغه ای (Blade Type) یا قطره گیرهای پروفیلی، برای کاربردهای مختلف تولید و طراحی می شوند.
قطره گیرهای نوع شبکه ای (لانه زنبوری) به گونه ای طراحی می شوند که هر کدام از سلولهای آن به دلیل شکل سینوسی خود و تغییر مسیر عبورجریان هوا، با ایجاد افت فشار کم، ذرات آب را روی دیواره سلول گیر انداخته و از خروج آنها به همراه جریان هوا ممانعت می کند.

در قطره گیرهای نوع تیغه ای مجموعه ای از پروفیل های سینوسی شکل به وسیله قطره گیرهای نگهدارنده به یکدیگر وصل می شوند، به گونه ای که ماژولهای ایجاد شده می توانند با تغییر مسیر جریان، حداکثر قطرات آب را بدون صرف هزینه زیاد در انرژی و افت جریان از جریان هوا حذف کنند.
 
شرکت سرکان تهویه تولیدکننده برجسته تجهیزات مربوط به تهویه و تهویه مطبوع در کشور، در این پست خود اطلاعات مهمی را در مورد محصول  قطره‌‌گیر برج خنک کننده برای کاربران و خوانندگان و کارفرمایان محترم فراهم کرده است.

اگر در مورد این محصول مهم  به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، شرکت سرکان تهویه آماده است که اطلاعات و جزئیات لازم را در اختیارتان بگذارد. برای این کار کافی است با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم داده شود.
برای سفارش محصول هم می‌توانید از همین قسمت اقدام کنید.

 

شرکت سرکان تهویه

شرکت سرکان تهویه

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست